Reklama

Wyniki matur w Łęczycy – licea powyżej średniej!

Opublikowano:
Autor:

Wyniki matur w Łęczycy – licea powyżej średniej! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wczoraj wielu absolwentów szkół średnich, pomimo wakacji, przeżywało dodatkowy stres związany z wynikami egzaminu dojrzałości. W całej Polsce maturzyści z niecierpliwością wyczekiwali informacji na temat tego, czy intelektualny bój stoczony w maju zakończył się zwycięsko.Wynik ogólnopolski może robić wrażenie, ponieważ w tym roku z maturą poradziło sobie 85,2% absolwentów liceów. W przypadku absolwentów techników wynik ten wynosi 68,4%.Jak wobec wyników ogólnokrajowych poradziły sobie łęczyckie szkoły średnie?

Najlepszym wynikiem może poszczycić się I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego. Na 107 absolwentów zdało 103, co daje 96,26% zdawalności. Trzy osoby ponownie podejmą wyzwanie w sierpniu przy egzaminach poprawkowych, natomiast jedna osoba dopiero za rok będzie mogła ponownie podejść go egzaminu.

Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej również może pochwalić się wynikiem ponad średnią. Zdało 92% z 73 absolwentów, pięciu kolejnych ma egzaminy poprawkowe w sierpniu, natomiast jedna osoba nie zdała. W przypadku absolwentów liceów sytuacja wygląda równie dobrze – na 79 osób przystępujących do egzaminu zdało 87%. Dziesięć osób ponownie spróbuje swoich sił w sierpniu.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 na 40 zdających absolwentów techników zdało 63%. Trzynaście osób musi napisać egzamin poprawkowy, natomiast dwie osoby nie zdały egzaminów obowiązkowych i spróbują swoich sił dopiero za rok.

Wszystkim maturzystom gratulujemy zdanego egzaminu dojrzałości, a tym, dla których to wyzwanie się jeszcze nie skończyło życzymy powodzenia!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE