Reklama

Wyrzucił szczeniaki – wczoraj usłyszał zarzuty

Opublikowano:
Autor:

Wyrzucił szczeniaki – wczoraj usłyszał zarzuty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Łęczyccy policjanci zatrzymali 41 – latka, który wyrzucił do kontenera na śmieci trzy szczeniaki. Dwa udało się uratować. Przestępstwo to jest zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.23 stycznia 2016 roku policjanci łęczyckiej komendy interweniowali w związku ze znalezieniem szczeniaków w kontenerze na śmieci. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że psy zauważył mężczyzna, który przechodząc obok pojemników zwrócił uwagę na piski dobiegające ze środka. Na dnie kosza zobaczył trzy szczeniaki. 

Po ich wyjęciu okazało się, że żyją tylko dwa. Zostały oddane pod opiekę stowarzyszenia „Podaj łapę”. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Doskonałe rozpoznanie pozwoliło im na wytypowanie go.

25 stycznia 2016 roku do komendy dowieziono 41 – letniego łęczycanina. Mężczyzna w rozmowie ze śledczymi przyznał się do wyrzucenia szczeniaków. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami.

Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje za ten czyn karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 41 – latek jest znany miejscowej policji ponieważ wcześniej wchodził w konflikt z prawem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE