Reklama

X Sesja Rady Powiatu Łęczyckiego

Opublikowano:
Autor:

X Sesja Rady Powiatu Łęczyckiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wczoraj o godzinie 9 w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Łęczycy odbyła się X sesja rady powiatu łęczyckiego.Jednym z pierwszych punktów była informacja starosty Wojciecha Zdziarskiego o działalności zarządu powiatu w okresie między sesjami. Starosta poinformował radnych, że w tym czasie zakończono i dokonano odbioru inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr2520E w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu ulic Belwederskiej i Lotniczej oraz odbudowa i przywrócenie funkcji komunikacyjnej drogi, uszkodzonej w wyniku powodzi”. Kwota inwestycji wyniosła 669 405,31 zł.Ponadto, na kolejne lata przygotowywane jest zadanie związane z termomodernizacją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy, którego szacunkowa wartość opiewa na kwotę 3,5 mln zł. Na tę chwilę podpisano umowy na wykonanie projektu oraz na wykonanie audytów energetycznych budynków szkoły.

Oprócz tego, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 realizowany będzie projekt pn. „Przyszłość w zawodzie” złożony w ramach programu „Erasmus +”, który przeszedł pozytywną weryfikację, w wyniku której 51 uczniów będzie miało możliwość odbycia w Hiszpanii staży w zawodach: technik żywienia, technik hotelarstwa, technik samochodowy oraz technik organizacji reklamy. Projekt szacowany jest na kwotę 444 000,00 zł.

Radnym została przekazana także informacja o osiągniętym przez szkoły ponadgimnazjalne stopniu zdawalności matur. W minionym roku szkolnym ukształtował się on na poziomie 91% w powiecie łęczyckim. W województwie łódzkim i kraju wynik ten wynosi 74%.

Podczas wczorajszejj sesji rady powiatu głosowano nad 7 uchwałami, gdzie wszystkie uchwały zostały podjęte jednogłośnie. Jeden z projektów uchwały mówił o wyrażeniu zgody na bezpłatne użyczenie lokalu znajdującego się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  im. Juliana Tuwina w Stemplewie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE