Reklama

Reklama

XV finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Opublikowano: wt, 5 maj 2015 10:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Już po raz XV policjanci łęczyckiego Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Głównym celem turnieju jest podnoszenie kultury na drogach i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego dzieci i młodzieży szkolnej.Dzięki uprzejmości dyrektorki Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach zawody przeprowadzono na terenie miasteczka ruchu drogowego tej placówki. W zmaganiach udział wzięło osiem szkół podstawowych i pięć gimnazjów. Na uczestników czekało nie lada wyzwanie. Zawodnicy zmagali się w czterech konkurencjach. Pierwszym etapem turnieju były testy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kolejno uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w praktyce.

Reklama

Najpierw oceniano przejazd rowerem po torze przeszkód, następnie miasteczku ruchu drogowego. Tutaj policjanci szczególną uwagę zwracali na sygnalizowanie kierunku jazdy oraz znajomości znaków drogowych. Ostatnią konkurencją było sprawdzenie swoich umiejętności związanych z zasadami udzielania pomocy przedmedycznej. W tej dziedzinie najlepszymi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Górze Świętej Małgorzaty oraz z Gimnazjum w Grabowie. W kategorii szkół podstawowych w zakresie całego turnieju na podium stanęli podopieczni następujących szkół. I miejsce – Szkoła Podstawowa w Chorkach, II miejsce – Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej, III miejsce – Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach.

Wśród uczniów gimnazjów wygrała szkoła w Daszynie, II miejsce zajął Nowy Gaj, trzecie miejsce wywalczyli uczniowie Topoli Królewskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy dodatkowo zostali uhonorowani pucharami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Łęczycy oraz nagrody rzeczowe przekazane przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi. Zawodnicy zwycięskich drużyn przeszli do kolejnego etapu. 8 maja w Piotrkowie Trybunalskim powalczą o pierwsze miejsce z drużynami innych powiatów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.