Reklama

Reklama

Z Łęczycy do Legnicy

Opublikowano: 7 grudnia 2015 12:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Urszula Kowalczyk i Jan Zaborowski z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej oraz Oliwia Augustyniak z Gimnazjum w Nowym Gaju to uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci Szkół Podstawowych oraz Młodzieży Szkół Gimnazjalnych.Konkurs ten  składa się z trzech etapów: powiatowego, wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego i jest organizowany przez PTTK. Zwycięzcy etapu powiatowego rywalizowali w Łodzi o zakwalifikowanie się do finału ogólnopolskiego. Wśród reprezentantów powiatu łęczyckiego do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowało się 3 uczniów: Urszula Kowalczyk i Jan Zaborowski ze Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej i w kategorii gimnazjów Oliwia Augustyniak z Nowego Gaju. Ten sukces był wyjątkowy ze względu na fakt, iż na 5 reprezentantów województwa łódzkiego aż trzech to uczniowie szkół z terenu powiatu łęczyckiego.

Reklama

Zmagania najlepszych mówców odbyły się w Legnicy w dniach 19-21 listopada. Wzięło w nim udział 52 uczestników z 13 województw w dwóch kategoriach wiekowych.

Jan Zaborowski swoim pięciominutowym wystąpieniem zachęcającym do odwiedzania, a nawet kupna, dawnego więzienia w Łęczycy wywalczył VI pozycję oraz Nagrodę im. Ludwika Gawdzickiego. Urszula Kowalczyk, uczennica tej samej szkoły, swoimi wspomnieniami z wycieczki do skansenu w Kwiatkówku uplasowała się na VIII pozycji. Wśród gimnazjalistów reprezentantka Gimnazjum w Nowym Gaju Oliwia Augustyniak zajęła VII miejsce.

Łęczyca obecna była nie tylko podczas wystąpień naszych krasomówców. Również Oddział PTTK Ziemi Łęczyckiej w Łęczycy ufundował nagrodę dla Natalii Żebiłowicz reprezentantce województwa opolskiego, którą wręczył Prezes Oddziału Paweł Czarnecki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.