Reklama

Z ostatniej chwili: Rada wybrała nowego przewodniczącego

Opublikowano:
Autor:

Z ostatniej chwili: Rada wybrała nowego przewodniczącego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Na dzisiejszej XIV sesji rady miejskiej w Łęczycy, pośród wielu przewidzianych punktów, wydaje się, że najważniejszymi były punkty, gdzie radni powoływali komisję skrutacyjną, a następnie przeprowadzali wybory w celu powołania nowego przewodniczącego rady miasta. Przypomnijmy, że dotychczas obowiązki przewodniczącego rady miasta pełniła Marta Arkuszewska, która zastąpiła Zenona Koperkiewicza. 

Do Biura Obsługi Rady 10 lipca wpłynął wniosek, pod którym podpisało się pięciu radnych, a którzy optowali za odwołaniem Zenona Koperkiewicza z funkcji przewodniczącego .

- Całokształt działań prowadzonych przez Zenona Koperkiewicza pokazał, że nie spełnia on należycie funkcji przewodniczącego. Styl dtoychczasowej działalności radnego Zenona Koperkiewicza to wprowadzanie nikomu niepotrzebnego chaosu i bałaganu podczas sesji. Taki styl Przewodniczącego nigdy nie sprzyjał konsolidacji radnych, a wręcz przeciwnie, prowadził do jeszcze większych podziałów i spowodował, że atmosfera w Radzie Gminy Miasto Łęczyca niczym nie przypomina demokratycznego samorządu – argumentowali we wniosku.

Zanim doszło do wyboru przewodniczącego, powołano komisję skrutacyjną, w skład której weszli: Andrzej Domagała (przewodniczący), Robert Łukasiewicz, Karol Zieliński, Damian Czerwiński.

Głosowało 15 radnych, którzy ze względu na brak kontrkandydatów dla głównego kandydata, Pawła Kuleszy, głosami 9 na "tak", 5 na "nie" i jednym pustym powierzyli mu nową-starą funkcję.

Paweł Kulesza podziękował za zaufanie, jakim obdarzyli go radni, gdzie jak stwierdził, to zaufanie zarówno wobec radnych, jak i burmistrza zostało w ostatnim czasie mocno nadszarpnięte. Obiecał również służbę swoim doświadczeniem i złożył już jedną obietnicę. 

- Służę swoim doświadczeniem i jedno obiecuję: nie będę wam przeszkadzał w zarządzaniu tym miastem, bo to decyzja każdego z was jest najważniejsza dla tego miasta, jest suwerenna i niezawistna. Tak naprawdę nikt nie może na nią wpływać. To jest samorząd, jak sama nazwa wskazuje, sami wszyscy rządzimy. Nie samodzielnie, tylko zespół piętnastu osób. Dziękuję tym, którzy oddali na mnie głos, dziękuję tym, którzy nie życzyli sobie mojej osoby, trudno. Nie jestem człowiekiem, którego wszyscy na tym świecie lubią. To też jest dobre. Uważam, że miarą naszej wielkości są nasi wrogowie a nie przyjaciele tak naprawdę, ale wszystkim państwu dziękuję.

Na zakończenie poprosił Martę Arkuszewską, aby prowadziła dalszą część sesji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE