Reklama

Za tydzień wspólne posiedzenie komisji – powraca temat stadionu

Opublikowano:
Autor:

Za tydzień wspólne posiedzenie komisji – powraca temat stadionu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Za tydzień, we wtorek (7 listopada) o godzinie 16:15 w sali konferencyjnej urzędu miasta odbędzie się posiedzenie komisji wspólnej rady miejskiej, pod przewodnictwem komisji sportu i rekreacji, której głównym tematem będzie omówienie sytuacji związanej z planami budowy stadionu miejskiego.Temat potencjalnej przebudowy stadionu przewija się od ponad roku. W międzyczasie pojawiały się spory co do kosztów inwestycji, a co za tym idzie – funkcjonalności stadionu. Im więcej wymogów miałby spełniać, tym większe byłyby koszty. Powiązanym tematem jest także sprawa wysokości ewentualnego dofinansowania, ponieważ tutaj także pojawiały się rozbieżności w przekazie informacji. 

Z kolei na początku września p.o. burmistrza Monika Kilar-Błaszczyk poinformowała na konferencji prasowej, że miasto otrzymało 1,5 miliona dofinansowania na modernizację i przebudowę stadionu, a całkowita wartość projektu wynosi 10 243 365,50 zł brutto.

Nie brakuje jednak podzielonych opinii. Pojawiają się propozycje zmiany lokalizacji stadionu, padają także sugestie, że inwestycja jest zbyt droga w porównaniu do dofinansowania, a słychać też głosy zadowolenia. 

Z tym tematem zmierzą się więc radni na przyszłotygodniowym posiedzeniu. Przewodniczący komisji sportu Marcin Zasada mówi, że dyskusja ma nadać kierunek działaniom. 

- Mieliśmy mówione odnośnie dofinansowania w wysokości 50% inwestycji, a to nie okazało się zgodne z prawdą. Dofinansowanie wynosi jedynie półtora miliona na to zadanie i powstało dużo problemów między radnymi, władzami a stowarzyszeniami co do kierunku działań: czy budujemy stadion w centrum za 13 milionów, czy za 7 milionów, czy też budujemy poza tym terenem. Chciałbym nadać jakiś kierunek działania temu projektowi – powiedział przewodniczący. 

Jaki będzie efekt rozmów i czy uda się ustalić wspólne stanowisko? Dowiemy się najwcześniej za tydzień.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE