Reklama

Zapłacił za zakupy znalezioną kartą. Odpowie za włamanie

Opublikowano:
Autor:

Zapłacił za zakupy znalezioną kartą. Odpowie za włamanie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Kryminalni z łęczyckiej komendy 17 maja zatrzymali 46-latka, który za swoje zakupy zapłacił znalezioną kartą płatniczą. W ten sposób włamał się na konto prawowitego właściciela. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

14 maja 2018 roku ekspedientka jednego ze sklepów działających na terenie Łęczycy zawiadomiła policję o kliencie, który usiłował posłużyć się zagubioną kartą płatniczą. Mężczyzna chciał zapłacić za zakupy metodą zbliżeniową. Kiedy na terminalu pokazał się komunikat – „karta zagubiona”, sprzedawczyni zatrzymała ją, a mężczyzna w pośpiechu uciekł ze sklepu. Sprawą zajęli się policjanci wydziału kryminalnego. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił dowieść, że użytkownikiem karty był 46 - letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Dodatkowo śledczy udowodnili, że mężczyzna używając przywłaszczonej karty, dzień wcześniej, dwa razy dokonał przy jej użyciu zakupu alkoholu, na kwotę kilkudziesięciu złotych. Nieuczciwy znalazca usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz jeden jej usiłowania. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają aby być bardzo ostrożnym korzystając z płatności elektronicznych i właściwie zabezpieczać karty płatnicze, ponieważ ich zgubienie bardzo szybko może zostać wykorzystane przez przestępców. Ważne jest aby na bieżąco kontrolować stan konta, a w przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę. Pamiętajmy również o odebraniu karty z bankomatu po zakończeniu transakcji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE