Reklama

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikami

Opublikowano:
Autor:

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu z podróżnikami Renatą Koper i Bartkiem Sabelą pt. „Buthan: kruki, korona, śmierć”, które odbędzie się 22 lutego br. o godz. 17.00 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a.

„Są miejsca na świecie, o których można opowiadać faktami, wydarzeniami, przygodami i przebytymi kilometrami. Ale są też kraje takie, o których w moim odczuciu, lepiej opowiedzieć poprzez baśnie, legendy i mity. Takim miejscem jest Bhutan, królestwo pośród Himalajów. Przez stulecia bhutańskie legendy przekazywane były tylko i wyłącznie ustnie, bowiem niewiele spośród ponad dwudziestu języków w Bhutanie ma formę pisaną. Spisane zostały dopiero w ostatnich latach. W tych mitach i ludowych opowieściach, oprócz magii, często znajdziemy znacznie więcej prawdy o ludziach i o miejscu w którym żyją.”

***

Bartek Sabela (ur. 1982) – z wykształcenia architekt, z zamiłowania malarz, fotograf, snowboardzista i przede wszystkim wspinacz. Jako pisarz debiutował w 2013 roku książką „Może (morze) wróci”. Opowieść o Uzbekistanie i ginącym Morzu Aralskim została nagrodzona Bursztynowym Motylem oraz Nagrodą Magellana. Obecnie związany jest z wydawnictwem Czarne, gdzie w październiku 2015 roku ukazała się jego druga książka „Wszystkie Ziarna Piasku”. Reportaż z terenów Sahary Zachodniej, ostatniej afrykańskiej kolonii został ostatnio nagrodzony przez fundację „Afryka Inaczej” Afrykasem 2015 i nominowany do nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Obecnie Bartek pracuje nad kolejnym reportażem o Zambijczyku, który pięćdziesiąt lat temu, miał marzenie, by zostać pierwszym człowiekiem na Księżycu. Regularnie współpracuje z „Kontynentami”, publikował także w „Dużym Formacie” Gazety Wyborczej.

Renata Koper – zwolenniczka odpowiedzialnego podróżowania, fotografka, żeglarka,  założycielka „Soul Travel”, platformy pozwalającej na realizowanie wyjazdów głęboko związanych z kulturą miejsc, zarówno pod względem poznawczym jak i fotograficznym.  Przewodniczyła ponad 100 wyprawom i wyjazdom na kilka kontynentów, część z nich to autorskie projekty. Od sześciu lat eksploruje rdzenne tradycje w nowo otwartych regionach w Bhutanie (nomadzi Merak, dolina Tang).  Swoją pracę magisterską na wydziale dziennikarstwa w pełni poświęciła życiu nomadycznych Kirgizów, mieszkając z nimi przez wiele tygodni w jurtach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE