Reklama

Zaproszenie na konsultacje społeczne w sprawie zwolnień z podatku dla lokalnych przedsiębiorców

Opublikowano:
Autor:

Zaproszenie na konsultacje społeczne w sprawie zwolnień z podatku dla lokalnych przedsiębiorców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W dniu 29 grudnia o godzinie 11.00 w Ratuszu Miejskim na pl. Kościuszki w Łęczycy odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie przygotowywanego programu zwolnień z lokalnych podatków dla rozwijających się łęczyckich firm lub podmiotów tworzących nowe miejsca pracy na terenie miasta.Urząd miasta zaprasza wszystkich zainteresowanych łęczyckich przedsiębiorców do udziału w tym spotkaniu. Będzie ono doskonałą okazją do wyrażenia opinii na temat projektu, a także do uzyskania odpowiedzi na związane z nim wątpliwości.Od końca października br. samorząd Królewskiego Miasta Łęczyca przygotowuje nowe rozwiązania w obszarze prawa lokalnego, mogące być realnym wsparciem finansowym, dla firm działających na terenie Łęczycy. Jeżeli koncepcja zyska akceptację łęczyckich radnych miejskich, to zmiany będą wprowadzane w 2016 roku w ramach Programu Pomocy Regionalnej. 

Projekt przygotowywanych w tym zakresie zmian, w którym z dostępnych samorządowi narzędzi wsparcia zastosowane zostały te najbardziej oczekiwane i wymierne finansowo, dostępny był na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Łęczycy od listopada. Wszyscy zainteresowani przedsiębiorcy mieli możliwość zgłaszania uwag i propozycji rozwiązań mogących być skutecznym wsparciem dla rozwoju łęczyckich firm.

Program polegałby na zwolnieniach z podatku od nieruchomości dla nowo wybudowanych, rozbudowanych lub nadbudowanych nieruchomości. Zwolnienie z podatku byłoby w takich przypadkach możliwe o ile ich zmiana – budowa, rozbudowa - związana byłaby z uruchomieniem nowego zakładu, zwiększeniem zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu, dywersyfikacją produkcji zakładu (poprzez wprowadzenie produktów uprzednio nieprodukowanych w zakładzie) lub zasadniczą zmianą dotyczącą procesu produkcyjnego istniejącego zakładu.

Zwolnienie z podatku od nieruchomości dotyczyło również nabytych aktywów należących do zakładu, który został zamknięty lub zostałby zamknięty gdyby taki zakup nie nastąpił. Jednym z najistotniejszych z proponowanych rozwiązań byłoby dostosowanie okresu zwolnienia z podatku od nieruchomości do ilości utworzonych w wyniku inwestycji miejsc pracy.

Ewentualne podjęcie uchwały przez Radę Miejską w Łęczycy, miałoby na celu, w pierwszej kolejności, wsparcie finansowe przedsiębiorców inwestujących i tworzących nowe miejsca pracy na terenie miasta. Rozwiązania mają w swym zamierzeniu wpłynąć pozytywnie na rozwój łęczyckich firm oraz na poprawę atrakcyjności inwestycyjnej miasta Łęczyca. Intencją władz miasta jest to by dzięki wprowadzonym mechanizmom, uda się również stworzyć kolejne miejsca pracy dla Łęczycan, zapewniając tym samym polepszenie warunków ich życia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE