Reklama

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

Opublikowano:
Autor:

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zaprasza chętne dzieci z klas I-III szkół podstawowych z Łęczycy i powiatu łęczyckiego wraz z nauczycielami na spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Strękowską-Zarembą, które odbędzie się 20.04.2017 r.

Małgorzata Strękowska-Zaremba - pisarka, dziennikarka, recenzentka książek dla dzieci; członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Polskiej Sekcji IBBY oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w r. 2006 i w 2015). Laureatka wielu konkursów, m.in.za książkę Abecelki i duch Bursztynowego Domu otrzymała w 2004 r. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Za książkę Bery, gangster i góra kłopotów w 2006 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY, natomiast w 2007 r. wyróżnienie Fundacji Świat Dziecka w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2006 oraz nagrodę Małego Donga – nagroda dziecięcego jury. W 2008 r. otrzymała wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY  w konkursie Książka Roku 2008 za książkę Złodzieje snów; w 2009 za tę samą książkę przyznano jej II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, a nagrodzona książka wpisana została na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach projektu „Podróże po regałach” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo Dla Książki 2017”. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE