Reklama

Zdjął mundur i wskoczył do rzeki by ratować ludzkie życie. Policjant z łęczyckiej komendy wyróżniony

Opublikowano:
Autor:

Zdjął mundur i wskoczył do rzeki by ratować ludzkie życie. Policjant z łęczyckiej komendy wyróżniony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności 20 września 2017 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się uroczyste ślubowanie policjantów oraz wręczenie nagród i wyróżnień. Podczas tej uroczystości zostało też wręczone wyróżnienie dla policjanta z Komendy Powiatowej Policji w ŁęczycyPodczas uroczystości wręczone zostały nagrody  finansowe dla policjantów, którzy wyróżnili się pełniąc wzorowo  służbę. Wśród nich za szczególne zasługi w służbie znalazł się funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy - Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Piątku - st.asp. Sebastian Kieliszek. Został on wyróżniony nagrodą Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka. 

Łęczycki policjant kiedy w dniu 18 czerwca 2017 roku w miejscowości Krzyszkowice otrzymał informację od dyżurnego KPP w Łęczycy, iż młody mężczyzna po uprzednim zażyciu tabletek nieznanego pochodzenia zapowiedział próbę samobójczą twierdząc, że idzie się utopić w pobliskiej rzece Malina udał się niezwłocznie wspólnie z policjantem OPI KPP w Łęczycy w rejon wskazany przez dyżurnego.

Po krótkim opatrolowaniu nabrzeża rzeki Malina oraz znajdujących się nieopodal stawów hodowli ryb ujawnili znajdującego się w wodzie i trzymającego konara drzewa znanego mu mężczyznę. Mając na uwadze informację o zapowiedzi targnięcia się na życie tego mężczyzny st. asp. Sebastian Kieliszek zdjął mundur i wskoczył do rzeki w celu ratowania mężczyzny. W wyniku podjętych działań uratowano życie ludzkie.

To zachowanie wskazuje na dużą empatię policjanta, właściwą postawę godną naśladowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE