Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Policjanci uczcili rocznicę zbrodni katyńskiej

Opublikowano: 12 kwietnia 2018 15:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy odbyły się uroczystości związane z obchodami „Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej”. Były to drugie obchody zorganizowane przez funkcjonariuszy łęczyckiej komendy.

Reklama

12 kwietnia 2018 roku cześć pamięci pomordowanym przez NKWD w Katyniu policjantów Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy złożyli: kadra kierownicza komendy, Starosta Powiatu Łęczyckiego Wojciech Zdziarski, Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar – Błaszczyk, Wójt Gminy Łęczyca Jacek Rogoziński, Członkowie Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939” w Łodzi na czele z Panem Prezesem Jarosławem Olbrychowskim, Dyrektor Biura Senatora Przemysława Błaszczyka Pani Anna Straszewska, st. kpt. mgr inż. Wojciech Pernal - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, kpt. Arkadiusz Sobczak – Zakład Karny Garbalin, Komendant Straży Miejskiej w Łęczycy Tomasz Olczyk, Krzysztof Wasiak – ksiądz kapelan Policji, o. Leszek Walkiewicz Gwardian i Proboszcz Parafii OO. Bernardynów w Łęczycy. W uroczystościach udział wzięły również delegacje ze Szkół Podstawowych w Łęczycy oraz Zespołu Szkół im. J. Grodzkiej w Łęczycy. Uczniowie ze sztandarami swoich placówek oddały hołd pomordowanym bohaterom. W obchodach uczestniczył Krzysztof Kośla, wnuk kom. Czesława Swinarskiego, który w latach 1937-39 był Komendantem Powiatowej Policji Państwowej w Łęczycy. W tematykę spotkania wprowadził Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy podinsp. Zbigniew Gruszczyński. Podczas uroczystości został odczytany Apel pamięci. Na zakończenie uroczystości złożono wiązanki pod tablicą upamiętniającą pomordowanych przez NKWD policjantów łęczyckiej komendy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.