Reklama

Zespół wokalny „Cantabile” na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 13 stycznia 2018 roku Zespół wokalny „Cantabile” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Świnicach Warckich wziął udział w drugim etapie eliminacji finałowych XXIV Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. 

Pierwszy etap eliminacji na szczeblu województwa odbył się w Łódzkim Domu Kultury w dniu 12 grudnia 2017 roku. Zespół był jednym z trzech, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu, reprezentując tym samym województwo łódzkie na Festiwalu w Będzinie.

Zespoły, które reprezentowały województwo łódzkie to: Zespół wokalny „Cantabile” z Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich, Chór Kameralny Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz Solista Paweł Szymański ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim.

W II etapie Festiwalu spotkali się najlepsi uczestnicy przesłuchań eliminacyjnych. Przesłuchania odbyły się w dniach 11-13 stycznia 2018 r. w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie.

Występy zespołów oceniało jury w składzie:

Przewodniczący:

prof. dr hab. Teresa Krasowska - Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu i adiunkt Instytutu Muzyki UMCS w Lublinie

prof. dr hab. Benedykt Odya - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

ks. dr hab. Paweł Sobierajski - Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

W finale Festiwalu wystąpiło ponad 130 solistów, chórów i zespołów z kilku krajów. Oprócz krajowych uczestników byli również artyści z Ukrainy, Białorusi oraz Litwy.

XXIV Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie jako największy przegląd bożonarodzeniowych pieśni w Polsce zakończył się Niedzielnym Koncertem Galowym w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu. Od czwartku do soboty jury przesłuchiwało wykonawców, przyznało kilkadziesiąt nagród i wyróżnień w 16 kategoriach, a Grand Prix w wysokości 6600 zł – nagrodę nawiązującą do 660-lecia lokacji Będzina, którą ufundował prezydenta miasta – zdobył Chór VIII Liceum Ogólnokształcącego i 58. Gimnazjum im. Króla Władysława IV w Warszawie. Zdobyli oni też pierwsze miejsce w kategorii młodzieżowe chóry mieszane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE