Reklama

Reklama

ZSP nr 1 w Łęczycy bije rekord!

Opublikowano: pon, 24 paź 2016 11:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy już po raz trzeci włączyli się w ogólnopolską akcję bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji Fundacji WOŚP. Tym razem do współpracy zaproszeni zostali uczniowie wszystkich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łęczyckiego. 17 października 2016 r. w I Powiatowym Biciu Rekordu w Jednoczesnej Resuscytacji swoich sił próbowali uczniowie ZSP 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Łęczycy, Gimnazjum w Łęczycy, Gimnazjum w Grabowie oraz Gimnazjum w Świnicach Warckich. Nowy rekord powiatu to ponad 50 osób prowadzących resuscytację na 13 fantomach. Nad prawidłowym przebiegiem działań resuscytacyjnych czuwali nauczyciele szkół biorących udział w wydarzeniu oraz ratownicy medyczni pogotowia FALCK p. Maciej Kaźmierczak i p. Łukasz Domański. Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji była p. Anna Błaszczyk - opiekun Szkolnego Koła PCK przy ZSP nr 1 w Łęczycy. 

Reklama

Do bicia rekordu wykorzystano sprzęt będący na wyposażeniu szkół biorących udział w wydarzeniu oraz wypożyczony ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy oraz od p. Łukasza Domańskiego, właściciela firmy szkoleniowej Umiem Pomagam.

Za nagrania video i zdjęcia z wydarzenia odpowiadał p. Adam Sas oraz uczniowie kształcący się w zawodzie technik cyfrowych procesów graficznych.

Celem imprezy była integracja uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz propagowanie wiedzy i umiejętności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.