Reklama

Reklama

Trzy dobrze wyposażone karetki pojadą z Łodzi do Ukrainy [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Urząd Marszałkowski oraz Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi przekażą Ukrainie trzy dobrze wyposażone ambulanse. W ogarniętej wojną Ukrainie karetki bardzo się przydadzą.

Reklama

Karetki z Łodzi dla Ukrainy

Karetki będą wsparciem w ratowaniu zdrowia i życia mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy, posłużą do udzielania pomocy żołnierzom walczącym z rosyjskim najeźdźcą.

O tej kolejnej odsłonie pomocy samorządu województwa łódzkiego dla Ukrainy poinformowali w środę, 18 maja Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego oraz Krzysztof Janecki, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego.

- Chcemy, by nasze pogotowie oraz możliwości, które mamy w ramach Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego, były wsparciem dla mieszkańców Ukrainy i dla walczących tam żołnierzy ukraińskich. Dlatego postanowiliśmy przekazać trzy w pełni wyposażone karetki do trzech naszych obwodów partnerskich: winnickiego, czerniowieckiego oraz wołyńskiego - mówił wicemarszałek Piotr Adamczyk.

Karetki z Łodzi są dobrze wyposażone

Pierwsza karetka wyruszy w środę, 18 maja do obwodu winnickiego. Samochód zostanie przekazany Regionalnemu Centrum Ratownictwa w Winnicy. W obwodzie winnickim mieszka ponad 1,5 mln osób. Jak policzyły tamtejsze władze, schroniło się tam także ponad 170 tys. mieszkańców obszarów, w których wojna ma najbardziej dramatyczny przebieg. W razie potrzeby ambulans zostanie również wykorzystany w pracy Zakładu Medycyny Katastrof, który zapewnia transport i ewakuację ofiar działań rosyjskiego agresora.

W przyszłym tygodniu ambulanse pojadą do kolejnych dwóch obwodów. Wszystkie trzy karetki wyruszą załadowane po dachy darami: kocami, środkami higienicznymi, materiałami opatrunkowymi.

Ambulanse są wyposażone jak każdy profesjonalny zespół ratownictwa medycznego w Polsce, między innymi w nosze, defibrylatory, respiratory, pulsoksymetry. Są w pełni przygotowane do tego, aby udzielić pomocy w większości przypadków nagłego zagrożenia życia. Co ważne, zostały wyposażone w sprzęt do tamowania krwotoków.

- Krwotoki są najczęstszą przyczyną zgonów żołnierzy na polu walki. Tam bardzo takich urządzeń brakuje – podkreślił wicemarszałek Piotr Adamczyk.

Auta zostały sprawdzone i poddane serwisowi przez mechaników WSRM.

- To dobry sprzęt, z pewnością jeszcze długo posłuży na Ukrainie - dodał Krzysztof Janecki, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy