Reklama

Reklama

Atrakcji nie brakowało. Piknik Ekologiczny przyciągnął wielu mieszkańców [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca W niedzielę (22 maja) w Parku Miejskim odbył się Piknik Ekologiczny zorganizowany dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Na mieszkańców czekało wiele atrakcji, m.in. występy, gry, zabawy i warsztaty ekologiczne.

Reklama

W niedzielę (22 maja) w Parku Miejskim odbył się Piknik Ekologiczny zorganizowany dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Eko-Łęczyca – Zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców poprzez propagowanie walorów miasta oraz edukację w zakresie racjonalizacji gospodarki odpadami”.

Podczas pikniku na scenie wystąpili Marysie i Jaśki z Łyncyckigo, dzieci z Przedszkola nr 1,2 i 4, Pola Kopka, Antonia Rytczak, Gabriela Marczak oraz Natalia Kamińska. O godzinie 17:00 przed widownią zagrał łódzki zespół z łęczyckimi korzeniami – Panowie Artyści.

Piknik propagował ekologię, w związku z czym na uczestników czekały nie tylko gry i zabawy, ale także warsztaty ekologiczne, z których można było wynieść przydatną wiedzę na temat dbania o naszą planetę.

Wręczono także nagrody laureatom konkursów ekologicznych:

W konkursie pn. „Logotyp Eko-Łęczycy” I miejsce zajęła praca Adrianny Płaskiej, na II miejscu uplasowała się natomiast Marika Skierska.

W konkursie pn. „Przetwórz i wykorzystaj ponownie” I miejsce zajął Jakub Krasowski. II miejsce komisja konkursowa przyznała ex aequo Wiktorii Barylskiej i Krystianowi Kowalczykowi. Trzecie miejsce zajęła Andżelika Kotecka.

W  ostatnim rozstrzygniętym konkursie pn. „Najciekawsze hasło dla Eko-Łęczycy” I miejsce zajął Miłosz Palczewski, II miejsce Zuzanna Marczak, a III miejsce Michalina Dańczak.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pikniku oraz krótkiego wideo opublikowanego przez Urząd Miejski w Łęczycy. 

Info: UM Łęczyca

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy