Reklama

Reklama

Będzie więcej zieleni nad łęczyckim zalewem. Posadzą kilkadziesiąt drzew!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Łęczyca

Będzie więcej zieleni nad łęczyckim zalewem. Posadzą kilkadziesiąt drzew! - Zdjęcie główne

Nad łęczyckim Zalewem sadzonych będzie kilkadziesiąt dębów i brzóz | foto UM Łęczyca

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca W najbliższy piątek – 12 maja – obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Według rezolucji zdrowe rośliny stanowią podstawę wszelkiego życia na ziemi. Z tej okazji w piątek nad łęczyckim zalewem sadzonych będzie kilkadziesiąt dębów i brzóz.

Reklama

- Dbałość o zdrowie roślin ma szczególne znaczenie choćby z tego względu, że rośliny stanowią 80% żywności, którą jemy oraz produkują 98% tlenu, którym oddychamy. Zmiany klimatyczne i działalność człowieka wpływają również na zdrowie roślin, zmieniając ekosystemy i ograniczając różnorodność biologiczną, jednocześnie tworząc nowe nisze dla rozwoju szkodników. Międzynarodowe podróże i handel powodują, że szkodniki i choroby pojawiają się w miejscach, w których wcześniej nie występowały. Zapewnienie zdrowia roślinom jest niezbędne dla życia na ziemi i każdy z nas ma do odegrania pewną rolę - informuje Urząd Miejski w Łęczycy.

W naszym mieście można w ciemno wskazać dwa obszary, które są Zielonymi Płucami Łęczycy – Park Miejski oraz Zalew. Znajdują się tam rzadkie gatunki roślin, które stanowią dużą wartość ekologiczną tych miejsc.

Obecnie w parku znajdują się rośliny z Polskiej Czerwonej Księgi stanowiącej rejestr gatunków roślin zagrożonych i są to: Wilczomiecz pstry, Goździk siny i Pragnia syberyjska. Bogactwo roślinności i drzewostanu uzupełniają: pomnik przyrody – dąb szypułkowy, wierzba biała, jesion pensylwański, jesion wynosły oraz topola czarna.

Nad zalewami z kolei uświadczyć możemy m.in. niezapominajki błotnej, tojeści pospolitej, sadźca konopiastego, wiązówkę błotną, miętę nawodną, krwawnicę pospolitą, kmieć błotną, tulejnika kamczackiego, olchy oraz wierzby. Już w najbliższy piątek dołączy do nich kilkadziesiąt dębów i brzóz.

Info: UM Łęczyca

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy