Reklama

Reklama

Gdzie w Łęczycy kupić flagę państwową na 11 listopada? W tym miejscu na pewno ją znajdziesz!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/pixabay

Gdzie w Łęczycy kupić flagę państwową na 11 listopada? W tym miejscu na pewno ją znajdziesz! - Zdjęcie główne

Gdzie w Łęczycy kupić flagę państwową na 11 listopada? W tych miejscach na pewno ją znajdziesz! | foto poglądowe/pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Na 11 listopada przypada w Polsce Narodowe Święto Niepodległości, które Polacy corocznie obchodzą zgodnie z tradycjami. Jedną z tradycji jest wywieszenie flagi państwową, która symbolizuje nasz szacunek dla niepodległości, wolności oraz patriotyzm. Sprawdź, gdzie w Łęczycy kupisz biało-czerwoną flagę.

Reklama

Jak odpowiednio wywiesić flagę?

Według polskiego prawa obywatele mają prawo wywieszać biało-czerwoną flagę, tylko pod warunkiem, że jest to flaga narodowa, a nie urzędowa. W Polsce nazwę taką nosi flaga o dwóch pasach poziomych równej szerokości, białym u góry i czerwonym u dołu, w proporcjach 5:8. Oznacza to, że możemy wywiesić jedynie flagę w biało-czerwonym kolorze, a nie powinniśmy zastępować jej flagą z godłem.

Symbol państwowy należy wywiesić na drzewcu drewnianym lub metalowym. Szerokość flagi nie może być mniejsza niż 1/3 długości drzewca lub większa niż 1/2 jego długości. Najczęściej drzewce są umieszczone w uchwycie pod kątem około 45 stopni do ściany budynku, ale można je również umieścić poziomo na balkonie lub w oknie. Jeśli zdecydujemy się na powieszenie flagi pionowo, trzeba pamiętać, że biała jej część powinna być przy maszcie, po lewej stronie.

W specjalnie przygotowanym poradniku MSWiA przeczytamy następujące wskazówki:

„Flaga nigdy nie może dotknąć podłogi, ziemi, bruku lub wody.” Flagi nie powinno się podnosić i wywiesza w dni deszczowe i przy bardzo silnym wietrze, a w przypadku nagłego deszczu bądź śnieżycy należy ją jak najszybciej opuścić i zdjąć. Poradnik dokładnie opisuje, iż symbol państwowy nie może posłużyć nam jako nakrycie stołu, ozdoba, opakowanie, nie wolno umieszczać na nim żadnych rysunków ani np. nazw miejscowości.

Łęczyca - gdzie kupić flagę?

Przed świętami narodowymi, flagi państwowe łatwo znajdziemy w wielu supermarketach, sklepach militarnych, pasmanteryjnych, folklorystycznych czy księgarniach. Najłatwiej zamówić flagę przez serwisy internetowe takie jak Allegro lub Olx, dzięki którym mamy duży wybór produktów i akcesoriów, a dodatkowo, możemy zamówić dostawę do domu. Flagę możemy kupić także w placówkach Poczty Polskiej, taki oddział znajduje się np. przy ul, Kaliskiej 42 w Łęczycy.

Warto pomyśleć o zaopatrzeniu się we flagę wcześniej, aby mieć czas zmierzyć wielkość powierzchni, na której można ją wywiesić i sprawdzić, czy posiadamy odpowiedni drzewiec i miejsce do jego zamontowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE