Reklama

Reklama

Jak wygląda służba w policji? Mundurowi pokazują i zapraszają w swoje szeregi [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 5 lis 2021 14:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Jak na co dzień wygląda praca w policji i jakie warunki trzeba spełnić, aby wstąpić w jej szeregi? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczniowie szkoły podstawowej z Daszyny, którzy w ramach zajęć doradztwa zawodowego odwiedzili łęczycką komendę.

Reklama

Uczniowie ósmych klas z Daszyny wzięli udział w lekcji doradztwa zawodowego w sali odpraw łęczyckiej komendy. W trakcie zajęć przyszli absolwenci dowiedzieli się czym na co dzień zajmują się policjanci i z jaką odpowiedzialnością wiąże się ta służba. Słuchaczom wyjaśniono specyfikę pracy dzielnicowego oraz to, czym zajmuje się „drogówka”. Nie zabrakło też informacji o stróżach prawa niekorzystających na co dzień z mundurów.

- Poza omówieniem poszczególnych pionów służby, większość spotkania poświęcono tematyce związanej z procesem rekrutacji oraz wymaganiom, które musi spełnić przyszły kandydat. Omawiając poszczególne etapy rekrutacji policjanci radzili jaką ścieżkę nauki wybrać, która ułatwi im wstąpienie w szeregi tej formacji – informuje st.asp. Mariusz Kowalski z łęczyckiej komendy. 

Dużą atrakcją były praktyczne zajęcia z technikiem kryminalistyki. Ośmioklasiści mogli wcielić się w jego rolę poznając specyfikę tej służby.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE