Reklama

Reklama

W powiecie łęczyckim będzie bezpieczniej. Zakończono ważne inwestycje drogowe w jednej z gmin [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca W gminie Świnice Warckie w powiecie łęczyckim zakończyły się właśnie trzy inwestycje drogowe, mające poprawić komunikację i zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców.

Reklama

Dobiegły końca odbiory robót drogowych w gminie Świnice Warckie. Ostatnio zakończono tam remonty dwóch dróg gminnych: Parski-Drozdów (3,1 km) oraz Zbylczyce-Kaznów (2,5 km). Łączna wartość inwestycji to 1 662 600,00 zł. Gmina na zrealizowanie zadania otrzymała dofinansowanie z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kwota dotacji to 838 737,00 zł.

Przebudowie uległa również droga gminna w miejscowości Stemplew (1,19 km). Wartość realizacji tego zadania to 519 708,07 zł.

Gmina Świnice Warckie na zadanie „Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych” decyzją Zarządu Województwa Łódzkiego otrzymała dofinansowanie 266 660,00 zł ze środków budżetu Województwa Łódzkiego.

- Zrealizowane zadania mają duży wpływ na poprawę komunikacji. Najważniejszy element to fakt, że w znacznym stopniu poprawił się poziom bezpieczeństwa dla użytkowników dróg. Realizacja dużych inwestycji w gminie Świnice Warckie jest możliwa dzięki dobrej współpracy między wszystkimi szczeblami władzy, począwszy od sołtysów, radnych, skończywszy na rządzie centralnym – informuje Urząd Gminy Świnice Warckie.

Info: Urząd Gminy Świnice Warckie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE