Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Gala Sportów Walki w Grabowie: duże sukcesy zawodników z powiatu łęczyckiego [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁęczycaMiniona sobota w Grabowie była pełna emocji. 30 października w hali sportowej tamtejszej szkoły podstawowej odbyła się Gala Sportów Walki - Memoriał Stanisława Pisarka, trenera ŁPKS Gwardia. Zawodnicy z naszego powiatu mogą pochwalić się dużymi sukcesami, w tym tytułem Mistrza Polski.

Mistrzostwa Polski Escrima Arnis

Warto wspomnieć, że były to pierwsze Mistrzostwa Polski Escrima Arnis w Grabowie, a odbyły się pod patronatem Polskiej Federacji Combat Kalaki Escrima.

Zawodnicy Sekcji Kickboxing Grabów zdobyli tytuły:

• Mistrzostwo Polski oraz tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju - Wioletta Kazmierczak
  • Vice Mistrzostwo Polski - Maja Olczak, Michał Andrzejczak, Rafał Sobczyński, Szymon Krysztofiak
  • Brązowy medal - Oliwia Siedlecka

- Serdecznie dziękujemy prezesowi Polskiej Federacji Combat Kalaki Escroma za profesjonalne poprowadzenie Mistrzostw Polski Escrima Arnis W Grabowie oraz wójtowi gminy Grabów Panu Januszowi Jagodzińskiemu za obecność i uroczyste dekorowanie zawodników. Dziękujemy również za przybycie Klubowi Wikingowie z Gdańska, który zdobył nagrodę Najlepszy Klub Turnieju oraz Klubowi Dosan z Wrocławia – mówią organizatorzy.

Zawody bokserskie

Podczas gali odbyły się również zawody pięściarskie w boksie olimpijskim, które komentował Janusz Stabno - wieloletni przyjaciel patrona wydarzenia Stanisława Pisarka.

Gośćmi honorowymi memoriałowych zmagań byli m.in. Sławomir Pisarek - syn patrona turnieju, kierujący okręgiem łódzkim w minionej kadencji oraz Mateusz Cielepała - Mistrz Polski seniorów w wadze super ciężkiej z Karlina z 2018 roku, a także zwycięzca turnieju profesjonalnego Rocky Boxing Night wszechwag , wójt gminy Grabów Janusz Jagodziński.

Do starć ringowych dopuszczonych zostało 16 zawodników z 6 klubów, dzięki czemu rozegrano 8 naprawdę interesujących walk. Odnotować należy, że najlepszą pięściarką Memoriału uznana została Martyna Małek („Olmpijczyk” Ozorków), a najlepszym pięściarzem – Dominik Lubruc („Walczak” Poznań). Natomiast w klasyfikacji zespołowej zwyciężył klub „Walczak” Poznań.

W poszczególnych walkach pięściarskich zanotowano następujące wyniki:

• 70 kg (młodzicy): Gabriel Grodnicki („Olimpijczyk” Ozorków) pokonał 3:0 Antoniego Adamskiego („Widzew” Łódź).
  • 50 kg (kadetki): Martyna Małek („Olimpijczyk” Ozorków) pokonała 2:1 Natalię Muchę („Victoria” Łódź).
  • 63 kg (kadeci): Maksymilian Szwed („Widzew” Łódź) wygrał 3:0 z Karolem Saragalą („Victoria” Łódź).
  • 70 kg (kadeci): Dominik Lurc (Walczak” Poznań) pokona przez rsc w 3 rundzie Jakuba Kowalskiego („Olimpijczyk” Ozorków). 70 kg (kadeci): Maksymilian Sobieraj („Walczak” Poznań) wygrał 3:0 z Kacprem Sikorskim („Victoria” Łódź).
  • 71 kg (juniorzy): Aleksander Kuczerunk („Victoria” Łódź) wygrał 2:1 z Gwidonem Zarembskim („Walczak” Poznań).
  • 80 kg (juniorzy) Mikołaj Kowalczyk („Stal” Kutno) pokonał przez rsc w 1 rundzie

Zawodnicy niezrzeszeni mogli zaprezentować swoje umiejętności w walkach sparingowych. Tu pięknie zaprezentowali się Ania Sobczyńska, Maja Prusińska oraz Mikołaj Zasadzki z Sekcji Kickboxing Grabów.

- Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za serce i ducha walki. Dziękujemy sędziom za zaangażowanie i sprawne przeprowadzenie zawodóa, a także Adamowi Pokusie- prezesowi Okręgowego Związku Bokserskiego za wszelką pomoc mentalną i fizyczną – zaznaczają organizatorzy gali.

Info: Sekcja Kickboxing Grabów