Reklama

Reklama

Łęczyca jednym z laureatów konkursu "Najbardziej odporna gmina". Miasto otrzyma milion złotych!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fot. poglądowe

Łęczyca jednym z laureatów konkursu "Najbardziej odporna gmina". Miasto otrzyma milion złotych! - Zdjęcie główne

Łęczyca jednym z laureatów konkursu "Najbardziej odporna gmina". Miasto otrzyma milion złotych! | foto fot. poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca W całej Polsce trwa kampania promocyjna szczepień przeciw COVID-19, w której udział bierze również Łęczyca. To właśnie odpowiedzialność mieszkańców przyczyniła się do tego, że nasze miasto otrzyma milion złotych w ramach konkursu „Najbardziej Odporna Gmina”. Obecnie zaszczepiło się tu 60,1% uprawnionych do tego osób.

Reklama

Konkurs pod nazwą „Najbardziej Odporna Gmina” organizowany jest przez Pełnomocnika Rządu do spraw narodowego programu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Łęczyca, dzięki wysokiemu poziomowi szczepień, zakwalifikowała się w kategorii małe gminy do otrzymania nagrody w wysokości 1 000 000 zł.

Obecnie, według rządowych statystyk, w naszym mieście procent mieszkańców w pełni zaszczepionych wynosi 60,1%. Pozwala to uplasować się w rankingu wojewódzkim na 4. miejscu tuż za Głownem, Łodzią i Kutnem.

– Dziękuję mieszkańcom za niezbagatelizowanie sprawy i odpowiedzialną postawę, bo to właśnie dzięki niej Łęczyca plasuje się tak wysoko w rankingach, co wiąże się z tym, że przyznano nam tę nagrodę, ale to nie ona jest najważniejsza. Ważne jest nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Dziękuję również placówkom medycznym za organizację i gotowość do współpracy, na którą zawsze możemy liczyć – powiedział burmistrz Paweł Kulesza, dziękując mieszkańcom za aktywny udział w akcji szczepień. 

Nagroda zostanie przeznaczona, zgodnie z regulaminem konkursu, na cele związane z przeciwdziałaniem COVID-19.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE