Reklama

Reklama

„Łęczyckie wyprawy literackie”: spotkanie z Wojciechem Góreckim [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Znany polski reportażysta, Wojciech Górecki, był gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Łęczyckie wyprawy literackie” i zgromadziło szerokie grono publiczności.

Reklama

Spotkanie w łęczyckiej bibliotece odbyło się we wtorek 16 listopada. Nasze miasto odwiedził reportażysta, analityk i historyk specjalizujący się w tematyce Kaukazu i Azji Środkowej - Wojciech Górecki. 

Górecki opowiedział o tym, dlaczego właśnie kraje Kaukazu i Azji Środkowej obrał za temat swych reportaży oraz co urzekło go w przemijającej już nieco świetności wielu kultur tej mało u nas znanej części świata. 

Magię Kaukazu i Azji Środkowej przedstawił na przykładzie sześciu państw: Gruzji, Azerbejdżanu, Armenii, Kirgistanu, Tadżykistanu i Turkmenistanu. Opowieść ubarwiły ciekawe reporterskie fotografie z ich stolic oraz czapki zmieniane w trakcie spotkania, charakterystyczne dla omawianego kraju. 

W wydarzeniu uczestniczyła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im Kazimierza Wielkiego w Łęczycy wraz z wychowawcami. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Łęczyckie wyprawy literackie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Info: MiPBP w Łęczycy

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE