Reklama

Reklama

Mieszkańcy powiatu łęczyckiego święcą przykładem. Oddali ponad 10 litrów krwi! [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Blisko 1000 rozdanych odblasków i ponad 10 litrów oddanej krwi to efekt wczorajszej akcji „Świeć Przykładem”. Wszystko po to, aby uświadomić mieszkańcom naszego powiatu, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze oraz niesienie pomocy potrzebującym.

Reklama

19 października mobilny punkt poboru krwi RCKiK w Łodzi od godziny 8 zaparkował na Placu Tadeusza Kościuszki. Była to kolejna zbiórka organizowana przez łęczyckich policjantów i przedstawicieli klubu HDK PCK „Strażak” w Łęczycy. Tym razem akcji towarzyszyło hasło „Świeć Przykładem”, a jej celem było uświadomienie, jak odblaski pomagają uniknąć zagrożenia, a zostając krwiodawcą sami dajemy pomoc potrzebującym.

- Policjanci przekonywali jak największą liczbę pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg – relacjonują łęczyccy funkcjonariusze. 

Oczywiście każdy mógł dowiedzieć się, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać krwiodawcą. W akcję włączyli się uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego powiatu. Do wszystkich trafiło blisko 1000 sztuk elementów odblaskowych, a dzięki krwiodawcom bank RCKiK w Łodzi wzbogacił się o 10,8 litrów krwi. 

- Dziękujemy, że byliście z nami i życzymy byście już zawsze byli - WIDOCZNI I BEZPIECZNI – apelują policjanci z łęczyckiej komendy. 

Info: KPP w Łęczycy

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE