Reklama

Reklama

Nowi ochotnicy z naszego regionu wcieleni do Terytorialsów. Połowa z nich to uczniowie i studenci [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Kolejnych 50 mieszkańców regionu łódzkiego postanowiło wstąpić w szeregi łódzkich Terytorialsów. Szkolenie podstawowe odbędą w terminie ferii zimowych.

Reklama

Blisko połowa z nowych ochotników to studenci i uczniowie. To właśnie z myślą o nich powstał projekt „Ferie z WOT”, który w tym roku realizują wszystkie brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Przyszli Terytorialsi zostali powołani w dniach 11 – 12 grudnia, przeszli test sprawności fizycznej, odbyli szkolenia z zakresu m. in. bhp i ochrony informacji niejawnych oraz pobrali wyposażenie i umundurowanie. Zasadniczą część szkolenia podstawowego odbędą w terminie ferii zimowych w województwie łódzkim (14-27 luty).

Wśród kandydatów są również nauczyciele wychowania fizycznego (bracia bliźniacy), laborant,  pracownik banku, instruktor nauki jazdy, pracownik ochrony i strażnik miejski. Mają od 18 do 51 lat i są mieszkańcami m. in. Łodzi, Skierniewic, Radomska, Tomaszowa Mazowieckiego, Łęczycy, Opoczna, Łowicza, Ozorkowa i Sieradza.

Info: 9ŁBOT

 

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE