Reklama

Reklama

Problem z dzikim wysypiskiem śmieci w Łęczycy. Władze apelują do mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Nadejście oczekiwanej przez wszystkich wiosny to czas porządków i budzenia się przyrody do życia. Niektórzy mieszkańcy dbając o wspólne dobro pielęgnują osiedlowe ogródki, tworząc nowe rabatki i sadząc kwiaty. Niestety nie wszyscy mieszkańcy naszego miasta wykazują się tak wzorową postawą.

Reklama

Dzikie wysypisko śmieci w Łęczycy

Teren przy ulicy Staromiejskiej ponownie stał się dzikim wysypiskiem śmieci, a jak wiadomo jest to obszar, na którym znaleziono liczne zabytki archeologiczne. Znajduje się tam pieszy szlak turystyczny, który zaśmiecony jest niemiłą wizytówką naszego miasta.

Pracownicy Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” sukcesywnie wywożą nielegalnie podrzucone i składowane na tym terenie śmieci, jednakże często ta praca przypomina pracę Syzyfa. Niestety, problem wyrzucania śmieci w miejscu publicznym dotyczy terenu całego miasta.

– Drodzy Państwo, dbajmy o wspólne dobro, korzystajmy z dostępnych na terenie całego miasta koszy na śmieci i pergoli oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów znajdującego się przy ulicy Tumskiej. Ważna jest także wrażliwość mieszkańców na wszelkie akty niespołecznych zachowań i zgłaszanie ich do odpowiednich służb – apeluje do mieszkańców burmistrz miasta, Paweł Kulesza.

Przypominamy, że przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe oraz zużyte opony należy nieodpłatnie umieszczać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Tumskiej 2. PSZOK czynny jest we wtorki i czwartki w godz. 10:00-13:00 oraz soboty w godz. 12:00 – 16:00.

Info: UM Łęczyca

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy