Reklama

Reklama

Uwaga kierowcy: szykują się duże utrudnienia na drogach w Łęczycy. Sprawdźcie szczegóły

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Uwaga kierowcy: szykują się duże utrudnienia na drogach w Łęczycy. Sprawdźcie szczegóły  - Zdjęcie główne

Uwaga kierowcy: w Łęczycy szykują się duże utrudnienia na drogach | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca W związku z finiszem prac związanych z remontem DK 91 w Łęczycy, w nadchodzącym tygodniu kierowcy muszą spodziewać się dodatkowych utrudnień. Gdzie dokładnie i jak długo potrwają? Sprawdzamy poniżej.

Reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podaje, że od poniedziałku (25 października) do środy (27 października) na odcinku od północnego ronda (wylot w kierunku Gdańska) do skrzyżowania z ul. Belwederską będzie układana główna warstwa nawierzchni bitumicznej na DK 91.

Ponadto, w poniedziałek (25 października) rozpocznie się układanie masy od ronda północnego (po stronie ulicy Poznańskiej) w kierunku Gdańska. W związku z tym NIEMOŻLIWY będzie wyjazd z ronda od strony ulicy Poznańskiej. Objazd alternatywny poprowadzi ulicami: OGRODOWĄ, KILIŃSKIEGO i BELWEDERSKĄ. Ruch przez rondo będzie odbywał się wahadłowo i będzie sterowany ręcznie.

Następnego dnia, tj. we wtorek 26 października, prace kontynuowane będą na tym samym odcinku, ale po wschodniej stronie jezdni. W tym dniu wyjazd z ronda od strony ulicy Poznańskiej będzie OGRANICZONY, a przejazd przez rondo, analogicznie jak w poprzednim dniu będzie prowadzony wahadło i sterowany ręcznie.

W środę (27 października) natomiast rozpocznie się układanie nawierzchni od ul. Belwederskiej w kierunku Gdańska po wschodniej stronie drogi. W związku z tym wyjazd z ulicy Belwederskiej zależnie od etapu prowadzonych prac, będzie OGRANICZONY A CHWILAMI NIEMOŻLIWY. 

Taka sama sytuacja czeka kierowców na skrzyżowaniu Sienkiewicza i Kazimierza Odnowiciela DK91/DW703 – (wyjazd w kierunku Łowicza). Na czas układania nawierzchni, do momentu wystygnięcia ułożonej masy, skrzyżowanie będzie wyłączone z ruchu. Wykonawca apeluje szczególnie do firm przewozowych o wybór alternatywnej trasy przejazdu w tym dniu.

Nad porządkiem będą tam czuwały osoby kierujące ruchem. Do ich poleceń należy się bezwzględnie stosować.  

Warto zaznaczyć, że w związku z tym, iż prace związane z układaniem nawierzchni wymagają bezdeszczowej pogody, w przypadku opadów należy liczyć się ze zmianą podanych terminów. 

Info: GDDKiA

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE