Reklama

Reklama

Za nami wyjątkowe wydarzenie. Łęczycką bibliotekę odwiedził Tomasz Grzywaczewski [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Wyjątkowy gość odwiedził w minionym tygodniu Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Mowa oczywiście o Tomaszu Grzywaczewskim – znanym dziennikarzu, podróżniku i autorze książek. Głównym tematem spotkania była nowa książka pisarza pt. „Wymazana granica. Śladami II Rzeczypospolitej”.

Reklama

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy łęczyckiej bibliotece, w czwartek 21 października odbyło się niezwykłe spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim - dziennikarzem i autorek książek, scenariuszy filmowych oraz publikacji naukowych z zakresu stosunków międzynarodowych. 

Grzywaczewski jest członkiem amerykańskiego „The Explorers Club” oraz byłym redaktorem naczelnym magazynu „Koncept”. Relacjonował konflikty zbrojne w tureckim Kurdystanie i Górskim Karabachu oraz w Donbasie. Jest również pomysłodawcą wypraw z Syberii do Indii śladami polskich uciekinierów z Gułagu (Long Walk Plus Expedition), wyprawy na stalinowską Drogę Umarłych (Dead Road) i wyprawy do Kamerunu śladami polskiego Odkrywcy Stefana Szolc-Rogozińskiego (Vivat Polonia 2016). 

Głównym tematem spotkania była książka pt. „Wymazana granica. Śladami II Rzeczypospolitej”. Książka jest reporterską wyprawą wzdłuż granic II RP – od Kaszub, przez Wielkopolskę, Śląsk, Bieszczady, po Kresy Wschodnie, Mazury i Pomorze. To opowieść o tym, jak dziś wygląda życie ludzi mieszkających przy nieistniejącej granicy. Rozmowę z autorem prowadziła Pani Aneta Pucek, dyrektor biblioteki. 

W związku z tym, że łęczycki DKK działa od 2007 roku dla członków klubu przygotowano pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, które wręczył Pan Marek Kamiński, koordynator klubu oraz Pani Aneta Pucek, dyrektor Biblioteki.

Organizatorem spotkania był Dyskusyjny Klub Książki działający przy MiPBP w Łęczycy we współpracy z WBP w Łodzi i Instytutem Książki. 

Info: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE