Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] „Biegamy, bo pamiętamy” - za nami XII Bieg Papieski w Łęczycy

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Wielkie sportowe emocje czekały dziś na uczestników Biegu Papieskiego, który już po raz dwunasty odbył się w naszym mieście. Wydarzenie skupiło maluchy i dorosłych z całego powiatu. Kto z biegaczy okazał się najlepszy?

Reklama

Dziś (13 października) w Parku Miejskim odbył się XII Bieg Papieski, który ma na celu zachowanie w pamięci postaci św. Jana Pawła II i uczczenie 43. rocznicy rozpoczęcia jego pontyfikatu. W biegu wzięli udział wszyscy, począwszy od przedszkolaków, na osobach dorosłych kończąc, a samo wydarzenie skupiło uczniów ze szkół z powiatu łęczyckiego.

Pod czujnym okiem prowadzącego zawody – pana Zbigniewa Koconia – startujący biegli z hasłem „Biegamy, bo pamiętamy”. W konkurencjach mierzyli się przedszkolaki, którzy biegli za Liderem, Filipem Dudką,  uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dorośli w kategorii Nordic Walking oraz OPEN, którzy do przebiegnięcia mieli Milę Papieską o dystansie 1609 metrów.

Dla najlepszych zawodników były oczywiście nagrody, które wręczał Sekretarz Miasta Łęczyca Edward Banasik, a dwie specjalne nagrody ufundował ks. dziekan Sławomir Sobierajski: dla najlepszego biegacza i najlepszej biegaczki w kategorii OPEN. To właśnie w tej kategorii najszybszy był Andrzej Przybysz. Za nim uplasowali się kolejno: Kacper Czubalski i Mateusz Kornat. Z dziewcząt najlepsza była Zuzanna Lisewska.

Na każdego uczestnika i uczestniczkę czekał słodki poczęstunek, a pogoda – choć próbowała być kapryśna – ostatecznie dopisała, dzięki czemu XII Bieg Papieski stał się faktem, a tradycja została podtrzymana.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE