Reklama

Reklama

"Znajome łęczyckie kąty" w innej perspektywie, czyli detalowy spacer architektoniczny po naszym mieście [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 20 paź 2021 10:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łęczyca Łęczycka architektura nie skrywa już żadnych tajemnic przed uczestnikami zeszłotygodniowego spaceru, który pozwolił im spojrzeć na różne zakątki naszego lokalnego podwórka z nieco innej perspektywy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Łódzki Dom Kultury wraz z Domem Kultury w Łęczycy.

Reklama

W miniony piątek, 15 października, miłośnicy Łęczycy, spacerów i architektonicznej edukacji, odbyli dwu godzinny spacer po naszym mieście. Był on zorganizowany wspólnie z Łódzkim Domem Kultury w ramach projektu „Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych – II edycja”. 

Dzięki spacerowi można było spojrzeć na znajome łęczyckie kąty, zaułki i budynki nowymi oczami. To jedna z magicznych umiejętności detalu – otwiera oczy na to, czego dotychczas nie widzieliśmy. 

Zdobyte informacje posłużą podczas zajęć edukacyjnych z najmłodszymi, bowiem wynikiem projektu będą scenariusze warsztatów z zakresu edukacji architektonicznej oraz przewodniki do tych scenariuszy (do bezpłatnego pobrania), oparte na architekturze naszego miasta, skierowane do dzieci w wieku 7-13 lat.

Spacer poprowadziły Maria Nowakowska – właścicielka marki „Łódzki detal”, popularyzatorka dziedzictwa i animatorka kultury oraz dyrektorka międzynarodowego Festiwalu Detalu Architektonicznego #detalfest, oraz Joanna Ufnalska – mgr ekonomii, posiadająca doświadczenie w pracy w organizacji pozarządowej skierowanej na działania miękkie w przestrzeni miejskiej. Autorka i organizatorka gier miejskich od 2011 roku do chwili obecnej (łącznie około 140 przeprowadzonych gier).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE