Reklama

14 stycznia zagrajmy z Wielką Orkiestrą!

Opublikowano:
Autor:

14 stycznia zagrajmy z Wielką Orkiestrą! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności To już 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W tym roku Fundacja WOŚP zdecydowała o tym, by wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Dzięki hojności darczyńców do szpitali trafią m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

– Mamy, które zdecydowały się na poród w łęczyckim szpitalu na pewno spotkały się na oddziale neonatologii z nowoczesnym sprzętem z logo WOŚP. Być może uratował on życie ich dziecku. Jako samorząd włączamy się całym sercem w 26 Finał, do którego przygotowania ruszyły już pełną parą. Dodam tylko, że liczba zgłaszających się wolontariuszy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

14 stycznia Wielka Orkiestra zagra przy Urzędzie Miejskim w Łęczycy. Tego dnia na wszystkich ludzi wielkiego serca czekać będzie moc atrakcji. Sztab miejski pod kierownictwem Agnieszki Olczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 dopracowuje szczegóły programu. Zostanie on przedstawiony w najbliższych dniach.

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki zebranym środkom na oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne na łączną kwotę ponad 121 tysięcy złotych. Ostatni raz ta dziedzina medycyny była kompleksowo wspierana przez Fundację WOŚP podczas 21 Finału w 2013 roku. Od tego czasu mija już 5 lat. Doposażone wtedy oddziały neonatologiczne proszą o zastępowanie przekazanych w latach ubiegłych urządzeń, które się wyeksploatowały, sprzętem nowoczesnym, stąd tegoroczny wybór celu ogólnoświatowej zbiórki, bo przypomnijmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy gra cały świat. Zagraj i Ty!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE