Reklama

20 milionów na Zamek Królewski w Łęczycy!

Opublikowano:
Autor:

20 milionów na Zamek Królewski w Łęczycy! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki oceny projektów zgłoszonych do Kontraktów Terytorialnych. Wśród rekomendowanych do dofinansowania znalazła się Łęczyca, co oznaczać może ok. 20 milionów złotych na prace restauratorskie i konserwatorskie oraz roboty budowlane w zabytkowym Zamku Królewskim!Informację potwierdza senator Przemysław Błaszczyk, dziękując jednocześnie wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.- Wczoraj otrzymałem tę wiadomość, którą w dniu dzisiejszym przekazałem w pierwszej kolejności dyrektorowi Muzeum panu Andrzejowi Boruckiemu. Możemy zawdzięczać to w dużej mierze Piotrowi Glińskiemu, wicepremierowi i ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego, który wiosną tego roku odwiedził Łęczycę oraz Tum na zaproszenie członków kapituły nagrody Benedykta Polaka - mówi senator. - W ostatnim okresie wiele razy rozmawiałem z panem wicepremierem na temat Tumu oraz Zamku w Łęczycy. Okazywał on dużą przychylność dla dziedzictwa kulturowego naszego regionu.

Projekt zakłada przeprowadzenie prac konserwatorskich w prochowni, odbudowy domu starego, adaptacji wieży szlacheckiej na cele wystawiennicze, podwyższenia murów zamku, rekonstrukcji części zabudowy gospodarczej dziedzińca. Ponadto zaplanowano wykonanie nawierzchni dziedzińca zamkowego oraz zakup wyposażenia obiektu w sprzęt wystawienniczy i multimedialny oraz specjalistyczne oprogramowanie.

Aby uzyskać pieniądze, listę, na której znajduje się łęczycki projekt przyjąć musi jeszcze Rada Ministrów, co powinno nastąpić już niebawem...

Kontrakty Terytorialne to narzędzie polityki rozwoju, w którym rząd i władze poszczególnych województw uzgadniają cele rozwojowe i inwestycje, które są dla obu stron kluczowe. Kontrakty wskazują, jakie działania podejmie rząd, a jakie będą wspierane z poziomu samorządowego (przez województwo, powiat, gminę). Inwestycje zapisane w Kontraktach będą finansowane ze środków unijnych i krajowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE