Reklama

Andrzej Rokicki wydał oświadczenie ws. zwolnienia Renaty Brygier

Opublikowano:
Autor:

Andrzej Rokicki wydał oświadczenie ws. zwolnienia Renaty Brygier - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś informowaliśmy o tym, że Renata Brygier otrzymała wypowiedzenie umowy o pracę i nie będzie już sekretarzem miasta. Sprawa zdumiła mieszkańców, którzy zaczęli zadawac pytania o cel takiego postępowania.Zastępca burmistrza Andrzej Rokicki wydał specjalne oświadczenie, w którym wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Treść oświadczenia znajduje się poniżej (pisownia oryginalna): 31 maja 2017 roku Pani Renata Brygier otrzymała wypowiedzenie umowy o pracę, z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, podczas którego została zwolniona z obowiązku świadczenia pracy. Funkcję Sekretarza Miasta Łęczyca pełni nadal Pani Ewa Lewińska. Głównym powodem rozwiązania umowy była negatywna ocena pracy Pani Renaty Brygier na stanowisku Sekretarza Miasta, spowodowana brakiem nadzoru nad istotnymi dla funkcjonowania Urzędu Miejskiego obszarami oraz nienależytym wywiązywaniem się z nałożonych na nią obowiązków służbowych.

Przeprowadzony w ubiegłym roku audyt dotyczący obowiązków Sekretarza Miasta, wynikających z ustawy o finansach publicznych i wewnętrznych uregulowań, a dotyczący kontroli zarządczej, obnażył ponad wszelką wątpliwość liczne uchybienia w wykonywaniu obowiązków Sekretarza Miasta przez Panią Renatę Brygier. Do najważniejszych zastrzeżeń do pracy Pani Renaty Brygier należą również wielokrotne błędy podległej Sekretarzowi Miasta Kancelarii Urzędu, które doprowadzały do nienależytego rozpoznania kierowanych do Urzędu spraw oraz brak należytego nadzoru nad pracą podległych pracowników. Całość negatywnej oceny potęgował fakt nieterminowego wywiązywania się z poleceń wydawanych przez Burmistrza Miasta i jego zastępcę oraz coraz większe wątpliwości dotyczące możliwości skutecznej poprawy w tak wielu obszarach.

W związku ze stojącym w pozornej sprzeczności z przytaczanymi argumentami faktem przywrócenia do pracy Pani Renaty Brygier, po wcześniejszym dyscyplinarnym wypowiedzeniu stosunku pracy w 2016 roku oraz w związku z uchyleniem kary nagany za niewywiązywanie się z obowiązków służbowych, pragną podkreślić, że obie decyzje zostały podjęte przez Sąd jedynie z powodów uchybień proceduralnych, leżących po stronie Urzędu Miejskiego.

Orzeczenie sądu oparte jedynie na  niedochowaniu wymogów formalnych, dotyczących trybu rozwiązania umowy, nie zwalnia pracodawcy z obowiązku reakcji na nieprawidłowości związane z niewłaściwym wykonywaniem obowiązków służbowych przez pracownika.

Sąd bowiem podejmując korzystne dla Pani Renaty Brygier decyzje, nie podejmował się w żadnej mierze oceny zastrzeżeń dotyczących jakości pracy Pani Renaty Brygier, a co warte podkreślenia - w przypadku oceny powodów nagany dla Pani Renaty Brygier - Sąd pierwszej instancji w całości podzielił prezentowane przez Burmistrza Miasta stanowisko.

Ponadto decyzja ta była podyktowana również faktem, iż nie ma możliwości, by w Urzędzie Miejskim w Łęczycy funkcjonowały 2 osoby na tym samym stanowisku. W celu ustabilizowania sytuacji i uregulowania pracy podjąłem wskazane kroki.

Z poważaniem

Andrzej Rokicki

Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE