Reklama

Bezpieczne dzieci w drodze "do" i "ze" szkoły

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Policjanci z łęczyckiego ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania pn: „Gimbus”, które polegały na sprawdzeniu, czy przewoźnicy dowożący dzieci „do” i „ze” szkoły przestrzegają zasad bezpieczeństwa.

20 grudnia 2016 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy wraz z funkcjonariuszami ITD przeprowadzili kolejną wspólną akcję polegającą na kontroli autobusów i gimbusów oraz kierowców dowożonych dzieci „do” i „ze” szkoły. Mundurowi sprawdzali między innymi stan trzeźwości kierowców, uprawnienia do kierowania, wyposażenie oraz aktualne badania techniczne pojazdów i ubezpieczenie OC. Do tej pory funkcjonariusze skontrolowali autobusy w trzech gminach, tj.: Piątku, Świnicach Warckich, Grabowie.

Na 12 sprawdzonych pojazdów ujawnili jedną usterkę samochodu skutkującą zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego ale nie wykluczającą auta z ruchu. Jeden z kontrolowanych kierowców nie posiadał przy sobie dokumentów potwierdzających uprawnienia do kierowania za co został ukarany mandatem. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych wspólne kontrole ruchu drogowego z funkcjonariuszami ITD będą kontynuowane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE