Reklama

Reklama

Bezpieczne wakacje 2016

Opublikowano: czw, 7 lip 2016 07:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Jak co roku w okresie wakacyjnym Straż Miejska w Łęczycy dba by letni wypoczynek był bezpieczny. Prowadzone działania to również profilaktyka, edukacja i kształtowanie właściwych postaw szczególnie u dzieci i młodzieży. 4 lipca br. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę profilaktyczną dotyczącą bezpieczeństwa podczas wakacji podczas półkolonii w Łęczyckim Domu Kultury. Spotkanie to miało na celu wyeliminowania wszelkich zagrożeń i niebezpieczeństw oraz wyposażenia dzieci w umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania zagrożeń oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Reklama

Zdaniem łęczyckich funkcjonariuszy Straży Miejskiej jest to konieczne, gdyż małe doświadczenie życiowe, niewielki zasób wypróbowanych technik radzenia sobie z problemami oraz nie wykształtowanie asertywnych zachowań w trudnych, niecodziennych sytuacjach powoduje, że dzieci pozostają często w sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia. 

Wprowadzono również dzieci w zagadnienia bezpieczeństwa przez poznanie sztuki obrony swojego zdrowia i życia, radzenia sobie w rozpoznawaniu i rozwiązywaniu problemów, które dostarcza im życie, aby rozumiały siebie oraz umiały współżyć z innymi i nauczyły się: 

- Poznania sposobów wyrażania swych potrzeb 

- Opanowania umiejętności asertywnego odmawiania mówienia NIE 

- Kształtowania postawy ograniczonego zaufania do obcych 

- Kształtowania umiejętnego proszenia o pomoc 

- Poznanie osób i instytucji życzliwych, przyjaznych, do których mogą zwracać się o pomoc

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.