Reklama

Biegiem przez gminę Piątek

Opublikowano:
Autor:

Biegiem przez gminę Piątek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Ideą przewodnią projektu jest promocja prostej i ciekawej formy aktywności fizycznej jaką jest bieganie. Poprzez współpracę z zainteresowanymi udziałem w projekcie osobami, wspólne treningi, udział w spotkaniach z dietetykiem czy trenerem personalnym chcemy zachęcić młodzież i osoby dorosłe do aktywnego spędzania wolnego czasu. Działając długofalowo liczymy na "zarażenie" części społeczeństwa tą formą aktywności fizycznej. By podkreślić wyjątkowość udziału we wrześniowym "biegu na pożegnanie lata" postaramy się o jego profesjonalną oprawę: od pomiaru elektronicznego, numery startowe, medale i puchary, napoje oraz posiłek regeneracyjny. Maksymalna liczba uczestników projektu zostanie ograniczona do 200 osób w różnym wieku i stopniu zaawansowania biegowego. Przez cały okres trwania projektu na fanpage Tempio ukazywać się będą informacje poglądowe (m.in. regulaminy, opis tras treningowych, linki do stron poświęconych bieganiu, wskazówki dla "biegaczy"). W okresie wakacyjnym w różnych miejscach gminy Piątek będą odbywać się treningi uczestników, które przygotują ich do biegu finalnego. 

Na początku września odbędzie się spotkanie z dietetykiem oraz trenerem personalnym połączone z treningiem. Miejscem realizacji treningów będą miejsca rekreacyjne gminy Piątek. W miejscach takich jak: "trasa biegowa na Łysą Górę" (Piątek-Oreniczki-Orenice-Łęka-Piątek), błonia, stadion klubu sportowego, Park im. Tadeusza Kościuszki, drogi i ścieżki lasu w Witowie z rezerwatem przyrody "Silne Błota" chcielibyśmy przeprowadzać treningi dla wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie.

Finalną imprezą kończącą projekt będzie bieg na różnych dystansach w lesie Witowskim z koronnym dystansem 10 km, zorganizowany najprawdopodobniej 24 września. 

Współorganizatorami projektu poza klubem biegacza jest oczywiście stowarzyszenie "matka", TMPiO Towarzystwo Miłośników Piątku i Okolic oraz Gmina Piątek.

Więcej info na fanpage Piątkowskiego klubu biegacza:

A to wszystko dzięki #dzialajlokalnie i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Polcentrum

Projekt dofinansowany z programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE