Reklama

Bożonarodzeniowe warsztaty rękodzieła

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W dniach 17-18 grudnia w Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej odbyły się niezwykłe warsztaty artystyczne, podczas których miłośnicy rękodzieła mieli możliwość wykonania różnych ozdób świątecznych.Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest jednym z najpiękniejszych okresów w roku. Kolorowe lampki oraz ozdoby choinkowe cieszą oczy swą różnorodnością kształtów i rozmiarów. Jednak w tej całej estetycznej otoczce mimowolnie zatracane są dawne zwyczaje oraz techniki tworzenia tradycyjnych ozdób choinkowych. Postanowiły je przybliżyć zainteresowanym uczniom panie: Katarzyna Bednarek i Marta Kowalczyk z Międzyszkolnego Centrum Informacji. W tym celu zorganizowały warsztaty rękodzieła.

W miłej, przedświątecznej atmosferze gimnazjaliści doskonalili swoje plastyczne umiejętności. Przekonali się, że z różnych artykułów  można "wyczarować" przepiękne ozdoby. Poznali ciekawe i różnorodne techniki plastyczne. Współpraca zaowocowała przepięknymi pracami. Powstały choinki z włóczki, łyżeczek jednorazowych, szyszek, makaronu, kolorowych piórek. Stworzono pachnące kawą bombki, reniferki z orzechów, świeczniki z dzikiej róży.

Było to pierwsze spotkanie i mam nadzieję, że nie ostatnie, podczas którego wszyscy twórczo spędzili czas. Cieszymy się tym bardziej, iż nasze świąteczne niespodzianki trafią do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Łęczycy, z którym nasza szkoła współpracuje od wielu już lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE