Reklama

Brąz Dominika Nowakowskiego na Mistrzostwach Polski Młodzików!

Opublikowano: wt, 26 wrz 2017 13:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Brązowy medal podczas odbywających się w Białej Podlaskiej lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Młodzików, w pięcioboju zdobył Dominik Nowakowski. To wielki sukces młodego lekkoatlety MKLA Łęczyca który jechał na zawody z dziesiątym wynikiem w tabelach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wykazał się bardzo dużą determinacją i skutecznością startową  poprawiając cztery rekordy życiowe z pięciu konkurencji oraz rekord życiowy w całym wieloboju (2740 pkt).

Drugi z naszych reprezentantów spisał się także bardzo dobrze i z wynikiem (2552 pkt) zajął szóstą pozycję. To także jego rekord życiowy. Bliski zdobycia medalu był tyczkarz Krystian Nowakowski. Wyrównał rekord życiowy (3.70 m)  zajmując czwartą pozycję. Warto zaznaczyć że poziom w tej konkurencji był wyjątkowo wysoki. W ubiegłym roku rezultat ten dałby mu złoty medal. 

Do walki o medale włączył się w biegu na 110 m przez płotki Adam Jaśkiewicz. W rozgrywce finałowej zajął z bardzo dobrym wynikiem (15.69 s) piątą lokatę. Adrian Walczak z nowym rekordem życiowym (13.57 m) zajął ósme miejsce w pchnięciu kulą. Mateusz Grabski poprawił rekord Łęczycy młodzików w biegu na 1000 m (2.43.83 min) i zajął jedenaste miejsce. Julia Kołdrzak  była czternasta w pchnięciu kulą (10.17 m). Paulina Zabłocka uplasowała się na tej samej pozycji w skoku o tyczce (2.60 m). Bartosz Subocz z rekordem życiowym zajął szesnaste miejsce w biegu na 600 m (1.29.31 min).

- To był świetny start młodych zawodników. Większość poprawiła rekordy życiowe. Wszyscy uplasowali się na wyższych pozycjach od zajmowanych przed zawodami w rankingu PZLA – powiedział Mirosław Andrysiak, który wraz z trenerami: Robertem Kubiakiem i Łukaszem Kwapkowskim przygotowywał zawodników do zawodów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE