Reklama

Reklama

Burmistrz czytał dzieciom. Wspólny wieczór z książką w SP nr 3

Opublikowano: wt, 2 lut 2016 12:09
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności 29 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy odbył się „Wieczór z książką”.Do wspólnego wieczornego czytania uczniów klas czwartych włączył się burmistrz miasta - Krzysztof Lipiński oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej – Marta Arkuszewska, Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej – Aneta Pucek, kierownik Biblioteki Pedagogicznej – Bogusława Jankowska, dyrektor SP 3 - Ryszard Ziarkowski, rodzice uczniów – Roman Sikora oraz Jarosław Igleniec, a także organizatorki projektu –  Karina Kominiak, Teresa Graczyk i Danuta Domińczak.

Reklama

Na „Wieczór z książką” wybrano pozycję E.E. Schmitta pt. „Oskar i pani Róża”. Opowiadanie znajduje się na złotej liście fundacji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Po przeczytaniu książki odbyła się uroczysta kolacja, którą przygotowali zaangażowani rodzice czwartoklasistów. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały projekcję filmu, który powstał w oparciu o książkę, by zdały sobie sprawę, że adaptacja filmowa odbiega od tekstu lektury i nie dostarcza tylu emocji, co książka. Projekt jest kontynuacją działań, które podjęła szkoła w ramach programu „Książki naszych marzeń”. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych. Celem nadrzędnym spotkania było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i uzmysłowienie im, że czytanie nie musi być nudnym obowiązkiem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.