Reklama

Reklama

Co dalej z łęczyckim więzieniem?

Opublikowano: wt, 26 maj 2015 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Łęczyckie więzienie na sprzedaż, lecz chętnych na jego kupno nadal brak. Od 2013 roku istnieje możliwość zakupu budynku byłego zakładu karnego, mimo to zainteresowanie nim nadal nie cieszy się popularnością. Ostatni przetarg miał miejsce 11 marca bieżącego roku, jednak brak osób gotowych do wzięcia w nim udziału spowodował, że zakończono go ze skutkiem negatywnym.Nie oznacza to jednak, że łęczycki zabytek stoi i niszczeje. Właścicielem nieruchomości jest Skarb Państwa, natomiast organem reprezntującym go, za zgodą wojewody łódzkiego, jest starosta łęczycki Wojciech Zdziarski, który dzięki otrzymywanym środkom również dba o to, aby budynek był utrzymywany w dobrym stanie. 

Reklama

Na tę chwilę zabytek okazyjnie pełni funkcję rekreacyjną, dzięki czemu chętni mają możliwość zwiedzania go, tak jak to było w przypadku Majówki Zdrowia, kiedy został udostępniony i istniała możliwość obejrzenia go wraz z przewodnikiem od środka. Często jest również wykorzystywany jako  plan zdjęciowy dla artystów i filmowców.

Obecna cena budynku wynosi około 1 700 000 zł, jednak nie ona jest punktem zaporowym dla chętnych. Problemem okazuje się jeden z warunkow do wzięcia udziału  w przetargu, jakim jest konieczność przedstawienia programu działania zatwierdzonego przez konserwatora zabytków.

W Wydziale Geodezji, Kartografii , Katastru i Gospodarki Nieruchomościami usłyszeliśmy, że nowy przetarg prawdopodobnie już wkrótce będzie planowany.

- Następny przetarg będzie planowany najprawdopodobniej w przeciągu połowy roku – powiedziała nam Alicja Miarka p.o. kierownika Referatu Gospodarki Nieruchomościami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.