Reklama

Reklama

Dożynki w gminie Łęczyca

Opublikowano: pon, 24 sie 2015 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Wczoraj, gdy na zamku odbywał się turniej rycierski, w tym samym czasie w gminie Łęczyca odbyły się tegoroczne dożynki. W tym roku miały one miejsce w szkole podstawowej w Wilczkowicach, ponieważ wójt Jacek Rogoziński postanowił wrócić do tradycji i rok w rok organizować dożynki w innym solectwie. Wilczkowice miały za zadanie utrzymania ciężaru sławy Lubienia i wywiązały się z tego zadania koncertowo.Dożynki rozpoczęły się od tradycyjnego korowodu dożynkowego, którym kierowali i przewodzili starostowie dożynek. Starostami tegorocznych dożynek byli: Krzysztof Gmerek i Marzena Kowalczyk. Gdy korowód dotarł do szkoły podstawowej, celebrans ks. Łukasz Śliwiński rozpoczął uroczystą mszę świętą.Wieńców dożynkowych w tym roku było 11 i każdy, kolejno wykonany, prześcigał w pomysłowości poprzednika. Twórcy włożyli mnóstwo pracy i wybierali różnorodne motywy przewodnie, udowadniając tym samym, że artyzm drzemie w każdym z nas. Zebrani mogli podziwiać wieńce z Dąbia, Chrząstówka, Krzepocina Drugiego, Dzierzbiętowa Małego, Topoli Szlacheckiej, Wichrowa, Borek, Lubienia, Wilczkowic, Prądzewa oraz Krzepocina Pierwszego.

Reklama

Wójt Jacek Rogoziński rozpoczynając przemowę słowami wieszcza Cypriana Kamila Norwida przywitał wszystkich zebranych, życząc przy okazji niezapomnianej zabawy. Senator Przemysław Błaszczyk oraz zastępca dyrektora Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, pani Małgorzata Gabryelczak również zabrali głos, mówiąc przy okazji o trudnym okresie dla rolnictwa.

Po oficjalnych przemówieniach głos przejęli Jaśki i Maryśki z Łyncyckiego.

Ci, którzy zdecydowali się spędzić niedzielne popołudnie z gminą Łęczyca nie mogli narzekać na nudę bowiem oprócz tradycyjnych już dmuchanych zjeżdżalni i masy słodyczycy dla najmłodszych, przygotowano również stoiska, w którym sołectwa mogły pochwalić się swoimi tradycyjnymi wypiekami i potrawami.

Ciekawostką było również stoisko, w którym wolontariusze ze Światowego Dnia Młodzieży, który dopiero się odbędzie (Kraków 2016 – przyp. red.) zachęcali zebranych do wspomagania ich akcji, oferując przy okazji domowe wypieki oraz podręczniki ŚDM oraz wyjaśniania na czym polega idea wolontariatu i dlaczego warto brać udział w tego typu akcjach. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.