Reklama

Dwie osoby ranne, kilkunastu strażaków w akcji. Duży pożar pod Łęczycą

Opublikowano:
Autor:

Dwie osoby ranne, kilkunastu strażaków w akcji. Duży pożar pod Łęczycą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności To było wyjątkowe dramatyczne popołudnie dla mieszkańców Potrzaskowa (gm. Grabów). W jednym z budynków mieszkalnych wybuchł duży pożar, w wyniku którego rany odniosły dwie osoby.- 28 lipca o godz. 14:05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Potrzasków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym dokonał rozpoznania i stwierdził, że pali się konstrukcja dachu pod blachą oraz pomieszczenie na poddaszu budynku mieszkalnego - mówi st. kpt. Marek Mikołajczyk, oficer prasowy KP PSP Łęczyca.

Niestety, w trakcie działań strażaków okazało się, że dwóch mężczyzn wymaga udzielenia im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jeden z nich poczuł się źle, w wyniku czego strażacy musieli podać mu tlen. Drugi z nich odniósł poważniejsze rany w postaci poparzeń. Strażacy założyli mu specjalne opatrunki, po czym przekazali w go w ręce ratowników medycznych.

Akcja gaśnicza trwała prawie 5 godzin. Brały w niej udział 2 zastępy JRG Łęczyca oraz 3 zastępy okolicznych OSP (Grabów, Stara Sobótka, Topola Królewska). Łącznie w działaniach brało udział 25 strażaków.

 - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 5 prądów wody w natarciu na palący się budynek, ewakuacji mienia z pomieszczeń mieszkalnych, pracach rozbiórkowych dachu, udzieleniu kpp dwóm osobom poszkodowanym, dogaszaniu i przelewaniu rozebranych elementów konstrukcji dachu, oddymianiu i przewietrzaniu pomieszczeń oraz zabezpieczeniu dachu plandeką - mówi Marek Mikołajczyk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE