Reklama

Reklama

Dziennikarski sukces Magdy Borszyńskiej

Opublikowano: śr, 6 maj 2015 11:42
Autor:

Dziennikarski sukces Magdy Borszyńskiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Magdalena Borszyńska z klasy IID została laureatką II stopnia w ogólnopolskim konkursie dziennikarskim ogłoszonym przez czasopismo „Moja Matura”. Dziewczyna na co dzień pracuje nad redagowaniem szkolnej gazetki „Półserio”, która w Gimnazjum im. Cz. Miłosza wydawana jest od 2000 r.– Kiedy dostałam informację o konkursie, długo się nie zastanawiałam. Zapoznałam się z konkursowym regulaminem i przystąpiłam do pracy – mówi szczęśliwa laureatka.Regulamin konkursu ogłoszony w lutym na stronie internetowej czasopisma „Moja Matura” zakładał, że jego uczestnicy napiszą pracę na wybrany temat spośród ośmiu kategorii wyraźnie określonych przez organizatora. Wśród nich pojawiły się między innymi: prawo i problemy młodzieży szkół średnich, problemy psychologiczne lub pedagogiczne młodzieży, moda i trendy w ubiorze oraz wizażu, a także zdrowie, uroda, styl życia, fitness.

Reklama

Magda postanowiła wybrać kategorię: Hobby – jak spędzam czas wolny? O czym pisała? Dla tych, którzy znają ją bliżej, nie jest to żadną tajemnicą. Pisała, oczywiście, o ukochanej kostce Rubika, a dokładniej o powoli rodzącej się i rozwijającej fascynacji skomplikowanymi algorytmami pozwalającymi układać malutki kolorowy przedmiocik w 30 sekund.

Praca Magdy Borszyńskiej, pisana pod okiem Barbary Doniak, jedna z kilkuset nadesłanych do redakcji, znalazła uznanie w oczach jury konkursu, które swoją decyzję ogłosiło w numerze 6/2015 czasopisma MojaMatura.pl, w poniedziałek, 13 kwietnia 2015 roku.

Dziewczynka nie tylko otrzyma dyplom za zajęte miejsce, ale także zostanie nagrodzona publikacją jej artykułu zatytułowanego „Kostkowy maniak” we wspomnianym tygodniku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.