Reklama

Dziś sesja rady miasta – radni będą głosowali nad projektem ws. trzech szkół

Opublikowano:
Autor:

Dziś sesja rady miasta – radni będą głosowali nad projektem ws. trzech szkół - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś o godzinie 16:15 w sali konferencyjnej urzędu miasta odbędzie się XLIV sesja rady miejskiej, podczas której radni będą głosowali między innymi nad uchwałą w sprawie projektu dostosowania sieci szkół i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Przypomnijmy, że rozważano dwie koncepcje związane z reformą oświaty:  trzy szkoły podstawowe lub dwie, gdzie budynek po gimnazjum miałby być filią dla Szkoły Podstawowej nr 3. W tym celu odbyła się również komisja oświaty w Domu Kultury (2 luty),aby mieszkańcy mogli przybyć jak najliczniej i wyrazić swoje zdanie. Przeprowadzono również głosowanie, gdzie na 170 głosujących, 143 opowiedziało się za trzema szkołami podstawowymi. Z kolei 10 lutego na wspólnym posiedzeniu komisji oświaty oraz komisji sportu, członkowie opiniowali oba projekty. Pozytywnie (7 głosów za) zaopiniowano projekt nr 1.

Zgodnie z projektem nr 1 określa się następujący plan sieci publicznych ośmioletnich szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Łęczyca na okres od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r.:

1) Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łęczycy im. Jana Pawła II z siedzibą w Łęczycy przy ul. Szkolnej 4,

2) Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łęczycy im. 25 Kaliskiej Dywizji Piechoty z siedzibą w Łęczycy przy ul. Zachodniej 23,

3) Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łęczycy im. Marii Konopnickiej z siedzibą w Łęczycy przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 6c.

Według treści projektu uchwały, dotychczasowe Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy przekształca się w ośmioletnią szkołę, tj. Szkołę Podstawową Nr  1 z siedzibą w Łęczycy przy ul. Szkolnej 4. Dniem rozpoczęcia działalności tej placówki jest 1 września 2017 r.

W projekcie uchwały określono również granice obwodów publicznych szkół podstawowych, które będą obowiązywać już dla naboru prowadzonego na rok szkolny 2017/2018 i funkcjonować do zakończenia okresu przejściowego, tj. do 31 sierpnia 2019 r., a także w  latach następnych.

- Uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych, zgodnie z dotychczasowymi obwodami, pozostają uczniami tych szkół, przy czym rodzicom przysługuje prawo przeniesienia ucznia do nowo tworzonej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II z siedzibą w Łęczycy, pod warunkiem, że w placówce tej utworzona zostanie na danym poziomie edukacyjnym klasa, do której przeniesiony miałby zostać dany uczeń. Pierwszeństwo w przeniesieniu do nowo tworzonej szkoły mają uczniowie, którzy zamieszkują w jej obwodzie ustalonym dla naboru na rok szkolny 2017/2018 – wyjaśnia Wioletta Stefaniak z Wydziału Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu. 

Do 17 lutego br. burmistrz zobowiązany jest do przekazania projektu uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego kuratorowi oświaty. 

W ciągu 21 dni od dnia otrzymania dokumentu kurator opiniuje projekt. Po uzyskaniu pozytywnej opinii, do 31 marca br., Rada Miejska w Łęczycy podejmie uchwałę ostateczną w sprawie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE