Reklama

Reklama

Goście z Ukrainy zwiedzali powiat łęczycki

Opublikowano: czw, 19 lis 2015 16:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Dziś do Łęczycy zawitali goście z Ukrainy, którzy kontynuowali swoje odwiedziny w Polsce. Wczoraj mieli okazję zwiedzić Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Urząd Marszałkowski i Urząd Wojewódzki.Wizyta jest efektem pracy Fundacji Współpracy Polsko – Ukraińskiej PAUCI, której celem jest rozwijanie zdolności Ukrainy do ściślejszej integracji ze strukturami europejskimi.Przedstawiciele Ukrainy zapoznają się z wybranymi samorządami i administracją rządową różnych szczebli. Poprzez wizyty, goście mają okazją poznać funkcjonowanie na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i rządowym. 

Reklama

Po zwiedzeniu Domu Pomocy Społecznej w Karsznicach i archikolegiaty w Tumie, w okolicach godziny 14 w Bursie Szkolnej w Łęczycy odbyła się konferencja, na której starosta Wojciech Zdziarski przedstawiał historię powiatu łęczyckiego, wyjaśniając przy okazji podstawowe aspekty funkcjonowania samorządów w Polsce.

Na konferencji obecna była również wicestarosta Krystyna Pawlak, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Zdrowia i Pomocy Społecznej Edward Banasik, kierownik Wydziału Promocji Janusz Jankowski i dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych Jerzy Szymczak.

Za pomocą prezentacji multimedialnej, starosta przedstawiał zadania z zakresu administracji rządowej, czyli zarządzania między innymi szkołami średnimi, szpitalem, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, domami pomocy, czy też Powiatowym Urzędem Pracy.

Pod koniec konferencji goście z Ukrainy chętnie pytali starostę o szczegóły, czyli np. kto powołuje samorządy gminy i powiatu, o liczbę radnych w samorządach, o źródła wpływów do budżetu, a nawet o to, z jakiego komitetu wyborczego kandydował Wojciech Zdziarski.

Na zakończenie wręczono gościom upominki, w których znajdowała się między innymi mapa powiatu łęczyckiego, czy też płyta z filmem dokumentalnym o Benedykcie Polaku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.