Reklama

Reklama

Gra terenowa na 1050. rocznicę Chrztu Polski

Opublikowano: pt, 15 kwi 2016 09:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W czwartek 14 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, w związku z 1050. rocznicą Chrztu Polski odbyła się gra terenowa, w której udział wzięli uczniowie klas IV – VI (czternaście pięcioosobowych drużyn, łącznie 70 uczniów).Każda drużyna musiała dotrzeć do siedmiu punktów kontrolnych, gdzie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące początków państwa polskiego i chrztu Polski  oraz uczestniczyli w konkurencjach sprawnościowych, takich jak: rzut do Środka Polski, puzzle, bieg w worku, test „Chrzest Polski”, rzut obręczą na miecz, krzyżówka, rzut podkową.

Reklama

Organizatorami tej żywej i jakże niecodziennej lekcji historii skorelowanej z lekcjami:  języka polskiego, religii, przyrody, wychowania fizycznego były panie: A. Przybylak, D. Pałczyńska, M. Tomalak. W przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia wspierały nauczycielki: R. Bednarek, B. Wasiak, B. Szymczak,  J. Charusta, M. Garus i pracownicy niepedagogiczni: B. Bartczak i S. Jagiełło.

Zwyciężyli „Rycerze” z  klasy V b, których liderem była  Oliwia Jatczak. Cały zespół otrzymał nagrody książkowe o tematyce historycznej i sportowej oraz słodycze. Wszyscy uczniowie, którzy uczestniczyli w grze terenowej otrzymali słodycze ufundowane przez Radę Rodziców oraz uzyskali ogromne słowa uznania i pochwały od nauczycieli, a gromkie brawa koleżanek i kolegów to uznanie środowiska uczniowskiego za wspólne działania.

- Uczniowie wykazali się wiedzą i sprawnością fizyczną. Gra terenowa „Chrzest Polski” dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele emocji. Z wielkim zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania. Na koniec podsumowali jednogłośnie „dziękujemy, było super i prosimy o kolejne takie zajęcia” - komentuje niecodzienna lekcję Krystyna Grabowska, dyrektor SP w Piątku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.