Reklama

Reklama

I Forum Rolno-Gospodarcze Powiatu Łęczyckiego

Opublikowano: czw, 9 cze 2016 13:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności W niedzielę 5 czerwca w Gimnazjum im. Stefana Pieńkowskiego w Piątku odbyło się I Forum Rolno-Gospodarcze Powiatu Łęczyckiego, które rozpoczęło festyn  12 Dzień Nowalijki.Na spotkanie przybyło ok. 120 osób, w tym głównie rolnicy specjalizujący się w uprawie warzyw, gdyż tematyka forum: zbyt płodów rolnych i podnoszenie ich jakości, skierowana była właśnie do nich.Spotkanie otworzyli – pan Wojciech Zdziarki – Starosta Powiatu Łęczyckiego oraz pan Krzysztof Lisiecki – wójt gminy Piątek, witając przybyłych. Forum rozpoczęło wystąpienie pana Piotra Jabłońskiego ze Starostwa Powiatowego w Łęczycy poświęcone inicjatywie Starostwa i Rady Powiatu Łęczyckiego tworzenia rolnej oferty towarowej powiatu łęczyckiego polegającej na skompletowaniu bazy producentów rolnych, pośredników i przetwórców, która byłaby dostępna dla poszukujących towarów pochodzenia rolniczego.Inicjatywę tą gorąco poparł następny prelegent - pan Marcin Podgórski, Dyrektor Regionalnego Biura Województwa Łódzkiego w Brukseli deklarując propagowanie i szukanie kontrahentów za pośrednictwem Regionalnego Biura Województwa Łódzkiego w Brukseli.

Reklama

W strategię promocji lokalnych produktów i innowacyjnych rozwiązań wpisują się także działania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przedstawione w trakcie prezentacji,  jak i kuluarach  przez pana Marka Gajewskiego Naczelnika Wydziału w Departamencie Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz Andrzeja Woźniaka z-cy Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska w tymże Urzędzie.

Uczestnicy I Forum Rolno-Gospodarczego Powiatu Łęczyckiego wysłuchali także  prezentacji na temat metod biologicznych w produkcji warzyw wysokiej jakości.  Pani mgr Ewa Szewczyk, Główny Specjalista ds. Ogrodnictwa i Roślin Okopowych w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z s. w Bratoszewicach przekonała obecnych o szerokich możliwościach niechemicznego zwalczania szkodników i patogenów roślin uprawnych przedstawiając bogatą ofertę gotowych środków służących temu  celowi.

Nowa oferta Łódzkiego Rynku Hurtowego "Zjazdowa" S.A. i współpraca z Klastrem Żywności Wysokiej Jakości przedstawiona przez pana Karola Karolaka, Wiceprezesa Zarządu Łódzkiego Rynku Hurtowego „Zjazdowa" S.A. w sposób obiecujący zapowiada nowe możliwości zbytu towarów oferowanych przez rolników współpracujących z tą dynamicznie rozwijającą się firmą.

Do stosowania nasion uszlachetnionych jako sposobu na lepszy plon zachęcali przedstawiciele firm: Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego oraz PNOS z Ożarowa Mazowieckiego przedstawiając nowe technologie gwarantujące jakość uprawy.

Po zakończeniu Forum jego uczestnicy mogli skorzystać z różnorodnych atrakcji oferowanych w ramach 12 Dnia Nowalijki zorganizowanego przez Gminę Piątek.

Partnerzy I Forum Rolno-Gospodarczego Powiatu Łęczyckiego: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z s. w Bratoszewicach, Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego oraz Wójt Gminy Piątek znacząco pomogli w organizacji wydarzenia.

Sponsorzy Forum: Łódzki Rynek Hurtowy Zajazdowa S.A., Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego, PNOS z Ożarowa Mazowieckiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.