Reklama

Ile kosztował Łęczycę herb na bolidzie?

Opublikowano:
Autor:

Ile kosztował Łęczycę herb na bolidzie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Radny Marcin Zasada na naszych łamach krytykował w styczniu burmistrza m.in. za "sponsorowane logo miasta na bolidzie, za które miasto zapłaciło prawie 20 tys. zł.".- Później pan burmistrz wyraża zdziwienie, że brakuje pieniędzy – mówił radny.Wyjaśnienia sprawy domaga się Urząd Miasta, który twierdzi, że M. Zasada powiedział nieprawdę.- Kwota została zawyżona o 100%, a faktycznie zrealizowany zakres umowy znacznie wykracza poza sugerowany w wypowiedzi radnego. Oświadczam stanowczo, że Miasto Łęczyca nigdy nie zapłaciło 20 tysięcy złotych za umieszczenie logo miasta na bolidzie solarnym! Umowa, która obejmowała umieszczenie dwóch logotypów Miasta Łęczyca na bolidzie o napędzie solarnym zawarta była na kwotę 10 tysięcy złotych i obejmowała znacznie szerszy zakres współpracy - mówi Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik burmistrza ds. komunikacji społecznej i promocji.Co jeszcze znalazło się w umowie?

- Oprócz bolidu solarnego logotypy miasta zostały zamieszczone na stronie internetowej oraz fanpage’u zespołu, która ze względu na unikalny charakter wydarzenia cieszyła się dużym zainteresowaniem, w tym dziennikarzy opisujących wydarzenie. Logotyp miasta został również umieszczony w filmie podsumowującym projekt. Miasto miało zapewnioną ekspozycję podczas oficjalnej prezentacji bolidu. Logotyp miasta był wydrukowany wraz z logotypami innych sponsorów na roll-up’ie projektu. W ramach tej kwoty przewidziano również udział Łęczycy w projekcie organizowanym przez Stowarzyszenie Międzynarodowej Współpracy Studentów BEST Łódź - wylicza Pietkiewicz.

Dodatkowo na bazie tej samej umowy studenci łódzkiej uczelni zrzeszeni w Lodz Solar Team pojawili się 1 czerwca zeszłego roku z licznymi atrakcjami na obchodach Dnia Dziecka w Łęczycy. Odwiedzając tego dnia specjalne stanowisko konstruktorów można było liczyć na liczne gry i zabawy z atrakcyjnymi nagrodami. Była też możliwość wzięcia udziału w specjalnie opracowanych na ten dzień warsztatach. Studenci przywieźli też do naszego miasta odrestaurowane samochody i inne motoryzacyjne wynalazki.

- Dzięki zaangażowanym we współpracę środkom, łęczycka młodzież mogła uczestniczyć w organizowanych przez Politechnikę Łódzką warsztatach i wykładach co dało realne i odczuwalne przez gimnazjalistów korzyści - dodaje pełnomocnik. - Łęczyccy uczniowie przyznają, że praca ze studentami Lodz Solar Team i ich późniejszy sukces w wyścigu World Solar Challenge pozwoliła im uwierzyć, że warto mieć marzenia i że dzięki pracy oraz zaangażowaniu można je realizować. Bezpośrednim owocem tego jest sukces i absolutna dominacja naszych uczniów w Międzynarodowym Turnieju Robotów. Wszyscy uczniowie reprezentujący łęczyckie gimnazjum i nasze miasto w tych zawodach mieli przyjemność  pracować z członkami grupy Lodz Solar Team.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE