Reklama

Jak będzie wyglądała reforma oświaty w gminie Łęczyca?

Opublikowano:
Autor:

Jak będzie wyglądała reforma oświaty w gminie Łęczyca? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wraz z dniem 1 września 2017 roku zlikwidowane zostaną pierwsze klasy gimnazjum, natomiast z dniem 30 listopada 2019 roku, poprzez uchwałę rady gminy, zostanie stwierdzone zakończone działalności gimnazjum.W związku z likwidacją gimnazjów uczniowie, nauczyciele i rodzice zadają sobie pytanie, jak reforma będzie wyglądała w ich gminie.Wychodzi na to, że w gminie Łęczyca znaleziono rozwiązanie. Jak informuje wójt Jacek Rogoziński, w szkołach podstawowych: Błoniu, Siedlcu, Wilczkowicach, Leźnicy Małej i Topoli Królewskiej, utworzone zostaną oddziały klas 1-8.

Jeśli zaś chodzi o budynek po gimnazjum w Topoli Królewskiej, tam stopniowo miałaby zostać przesunięta szkoła podstawowa. 

- Największa szkoła, Topola Królewska, prawdopodobnie zostanie przesunięta do budynku po gimnazjum. Stopniowo przesuwana, bo obowiązuje nas wygaszanie gimnazjum – mówi wójt. 

Nad takim rozwiązaniem pochylą się radni gminy 24 stycznia (wtorek) podczas sesji, gdzie będą podejmowali uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy do nowego ustroju szkolnego. 

Wójt ma również pomysł na zagospodarowanie budynku, który by został po szkole podstawowej w Topoli Królewskiej. Miałby tam zostać przeniesiony Urząd Gminy. 

- Jest projekt na przeniesienie urzędu gminy do budynku po szkole podstawowej, a wynajęcia parteru pod działalność konkretnych usług, czyli biura rachunkowego, geodezji itp. Oczywiście w tym budynku, na ul Marii Konopnickiej 14, pozostanie punkt obsługi, gdzie będą przyjmowane wszelkiego rodzaju podania i pisma. Jest to najbardziej optymalny ekonomicznie model, który pozwoli nam nie ponieść dużych kosztów – mówi wójt, który zaznacza jednocześnie, że jest to wstępna propozycja – Jest to bardzo wczesny zarys takiego rozwiązania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE